Rakamlarla Türkiye'nin Blog Sitesi Blogcu.com [İnfografik]
İstatistik

Rakamlarla Türkiye'nin Blog Sitesi Blogcu.com [İnfografik]

Nokta'nın popüler blog servisi Blogcu.com için bir infografik hazırlanmış. Yıllar içinde büyümesini görebildiğimiz infografikte, Blogcu'nun ulaştığı son sayılar paylaşılmış. Lafı fazla uzatmadan infografiğe geçelim.

İnfografiğe göre Blogcu.com'a her ay 200.000'e yakın yeni içerik giriliyor. Servisin kullanıcı profiline baktığımızda ise %57 Erkek, %43 Kadın'lardan oluştuğunu görüyoruz.

Blogcu.com'un ziyaret sayısı 2010 yılında bir önceki yıla oranla ufak bir artışla 462 milyon'a ulaşmış. Üye sayısı ise 2010 yılında %40'ın üzerinde bir artışla 1.446.384 olmuş. Servise her ay ortalama 37.000 kişinin yeni üye olduğu da infografikte paylaşılmış.

Blogcu.com'da bulunan toplam yazı sayıları da doğrusal artışına devam ederek 2010 sonunda 8.499.105'e ulaşmış. Her yıl ortalama 2 milyon yeni yazının sisteme girildiğini söyleyebiliriz. Servis üzerindeki blog sayısında 2010 yılında %100'lük bir artış yakalanmış ve toplam blog sayısı 1.5 milyonu bulmuş.

Blogcu.com'un en çok kullanıldığı iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa olduğu görülüyor. Blogcu.com üzerinde 2010 yılında bir çok markaya özel blog çalışması yapıldığı da infografikte paylaşılmış.

İnfografiğin tamamını yazının devamında bulabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Oguz Kaan C Kilinc Oguz Kaan C Kilinc

  bence çok amatör hareket ediyorlar... özellikle de reklam stratejileri çok rahatsız edici...

  1. Haklısın abi çok çıkarcı kişiler tarafından yönetiliyor bu servis.Kullanıcılar enayi yerine konuldu son dönemde benzen size eski bir blogcu üyesi olarak tavsiye BLOGCU'DA TEK BİR YAZI BİLE PAYLAŞMAYIN 3 yıllık blogcu tecrübeme dayanarak söyliyorum sonra pişman olacaksınız.

 2. Emre Arslan Emre Arslan

  Ya çok güzel yapıyorsunuz bu infografikleri yapan kişi bana ulaşsa olurmu. :)

 3. blogcu benim için başarılı sayılabilecek bir blog sağlacısı değil malasef. Google servisi olan blogspot'lar kesinlikle Türkiye pazar'ının 1.si durumunda.

  Şunuda belirtmem lazım ; ziyaretci gözü ile blogcu uzantılı siteler baktığımda reklamlardan geçemediğimi söylemek isterim. Blogcunun gelir modelini oluşturan reklam ağı , kendisine gelir sağlasada bloglarına negatif anlamda katkı sağlıyor. Bunun mutlaka kendileride farkında ama hepimiz şu çelişkiye düşmüyormuyuz ? Kalite'li hizmet mi ? Daha fazla gelir için karmaşık web siteleri mi ? Ziyaretci odaklı içerik oluşturmayan ve dışa trafik verip gelir oluşturma peşinde koşan hiç bir site benim gözümde ilk 5'e oynamayamaz.

  Blog demek özgürlük demek zaten , bedava blog alanı açtırıyorsunuz birde bir sürü reklamlarını insert ediyorsunuz vsvs ,,, aman aman altın örümcekler sizin olsun :)

  1. Emre Arslan Emre Arslan

   Blogspot erişime engel ne zaman kalkacak bazı kişilerde hala mahkeme kararı ile kapatılmıştır yazısı çıkıyormuş.

   1. Mrauthor Mrauthor

    O kişiler modemlerini resetlesinler =)

   2. mahkeme kararı ile kapanmak özgürlük ise ; özgürüz hepimizde...