Twitter Yeni Arama Altyapısı İle Arama Tarafını Güçlendiriyor

Twitter Yeni Arama Altyapısı İle Arama Tarafını Güçlendiriyor

Twitter AramaGerçek zamanlı güncellemenin merkezi olan Twitter, kişilere ve konulara yönelik arama altyapısını geliştirdi. Twitter, site içi arama konusunda halen istenen seviyeye gelemedi ama açıklanan yenilikler Twitter.com üzerindeki aramalara daha iyi sonuçlar sunmayı amaçlıyor.

Twitter arama motoru olarak kullanılan search.twitter.com adresi farklı girişler için istenen sonucu sunmayı hedefliyordu. Geriye dönük çok başarılı çalışmayan servisin twitter aramalarındaki yenilikleri artık Twitter.com/search-advanced adresinde olacak.

Twitter arama motorundaki bazı arama alanlarını site içi arama sayfasında göremiyoruz ama bu sorun farklı değişkenler kullanılarak giderilebiliyor. Arama yaptığınızda operators bağlantısına tıklayarak hangi değişkenleri kullanabileceğinizi görmeniz mümkün.

Normal bir arama için ilgi alanına göre önerilen kişi sonuçları da Twitter'ın üzerinde durduğu konulardan biri olmuş. Konulara göre yeni profillerin takip edilmesini isteyen Twitter, bu sayede üyeleri arasındaki ilişkiyi güçlendirmek istiyor.

Twitter önerilen kişiler sayfasını da yenilemiş. Burada bir arama olmaksızın takip edebileceğiniz kişileri görebiliyorsunuz. Yeni kişiler takip ettiğiniz kişilerle bağlantılı olarak da listeleniyor. Görmek istemediğiniz önerileri gizleyebiliyorsunuz ve ilgi alanlarına göre daha isabetli sonuçlar sunuluyor.

Who to follow Twitter

Twitter'ın arama konusunda daha sıkı çalışması gerekiyor. Site arayüzüne uygun yeni arama sayfası kullanıcıları kendine çekebilir. Daha isabetli profil önermeleri de kullanıcıların Twitter'dan daha fazla faydalanmasını tetikleyebilir.

Yeniliklere istinaden, Twitter arama alanına <webrazzi :)> yazarak Webrazzi ile ilgili pozitif güncellemeleri(gülümseme içeren) bulabilirsiniz. Webrazzi ile ilgili kişileri takip etmek için de şu aramaya bakabiliriniz. Türkiye'den takip edebileceğiniz kişiler içinde şu sayfaya göz atın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.