Facebook Sorular (Questions) Türkiye'ye Açılıyor

Facebook Sorular (Questions) Türkiye'ye Açılıyor

Facebook Sorular - QuestionsFacebook'un geçtiğimiz Temmuz ayında duyurduğu Facebook Sorular (Facebook Questions) Türkiye'de açılmaya başladı. Facebook.com/questions adresinden erişiminizi kontrol edebileceğiniz uygulamaya bir kez oy verdiğiniz takdirde kullanıma açıldığını görüyoruz.

Facebook Sorulara geçiş yaptığınızda anasayfanızda durum güncelleme, fotoğraf gönderme gibi seçeneklerin arasında bir de soru sorma (anket) seçeneğinin eklendiğini görüyorsunuz. Seçimli sorulara aynı sayfada oy vermeniz mümkün ama tartışmalara katılmak isterseniz açılan lightboxa razı olmanız gerekiyor.

Normal bir sayfada yorum yazmak için ise güncellemenin saat damgasına tıklayabilirsiniz, soru başlığına tıklamak da lightboxta açılmasına neden oluyor.

Facebook Sorular

Facebook Sorular'a Türkiye'den ulaşmak için dil seçiminin önem taşıdığını söyleyelim. Hatta yurtdışından Türkçe dil seçimi ile bu uygulamayı görmenin şimdilik mümkün olmadığını ekleyelim.

'Ask Friends' seçeneği bir soruyu arkadaşlarınıza yönlendirmenizi sağlarken, 'Follow' bağlantısı ile bir soruyu (tartışmaları) takip edebiliyorsunuz. Sorduğunuz sorular profilinize fotoğraflarınız vb. gibi kalıcı şekilde "Questions" başlığıyla ekleniyor ve cevapladığınız sorular bildirim olarak duvarınıza yansıyor. Eğer soruyu soran kişi izin vermiş ise herkes sorulara kendi seçimini ekleyebiliyor.

Milyonu aşkın cevaplar ve on binlerce takip sayısı olan sorulara bakılırsa Facebook online dünyanın tercihlerini belirlemek için oldukça basit ve etkili bir adım atmış. Üstelik seçimleri mevcut Facebook içerikleriyle birleştirerek de bu analizi daha sistematik bir hale getiriyor.

Facebook Sorular - WebrazziFacebook Sorular deneyimine katılmak için Facebook.com/Webrazzi sayfasında ilk sorumuza göz atabilirsiniz. Soruyu göremiyorsanız dil seçeneğinizi English (US) olarak seçip tekrar deneyin. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.