MangırKart.com: Online Ödemeye Farklı Bir Alternatif
Arama
E-Ticaret

MangırKart.com: Online Ödemeye Farklı Bir Alternatif

MangırKart

MangırKartStudentSN’nin 2009 yılı sonunda sunduğu mikro ödeme çözümü Top-Up kontör kartlarını hatırlayanlar olacaktır. O projeden edinilen tecrübeyi kullanan StudentSN ekibi, bu kez tamamen ayrı bir proje olarak MangırKart‘ı piyasaya sunuyor.

MangırKart, önümüzdeki günlerde tüm PTT satış noktalarında 10 TL ve 25 TL değerlerinde satışa sunulacak ve anlaşmalı online kanallarda kullanılabilecek. MangırtKart’ın kullanıcılara ek bir masrafı yok ve kimlik bilgilerinize ihtiyaç duymuyor. Anlaşmalı online mağazalarda MangırtKart’ınızdaki 16 haneli kodu girerek istediğiniz ödemeyi yapabiliyorsunuz.

1000 TL’ye kadar ödeme yapma imkanı veren MangırKart’lar ilk olarak 10 TL ve 25 TL olarak satışa çıkacak. 50 TL ve 100 TL’lik kartlar da bunu takip edecek. Kullandığınız bir MangırtKart’ta kalan krediyi farklı bir alışverişinizde kullanabileceksiniz.

Mangır Kart - Ön Ödeme Kartı

Kolay, anonim ve güvenli alışveriş vaadeden MangırKart, kredi kartı ve mobil ödeme kullanmak istemeyenler için ideal görünüyor. Konuyla ilgili bilgi aldığımız Samet Aras, banka hesabı olmayanların da MangırKart’ı tercih edeceğini ve online ortamda dönen işlem hacminin artacağını düşünüyor ki pek haksız bir öngörü değil. Aras bir yıl içinde 30 bin satış noktasına ulaşmak istediklerini de bizimle paylaştı.

Samet Aras ve Uğur – İbrahim Tarlığ kardeşler arama kartı (callingcard) alanında 10 yıllık bir tecrübeye sahip. Kısa süre önce kaufda.de‘yi başarılı bir noktaya getirdikten sonra Axel Springer’e bırakan Cihan Aksakal da ekibe dahil olmuş ve kadroyu güçlendirmiş.

Facebook’un yurtdışında Facebook Kredileri ile bu sistemi uyguladığını biliyoruz. Dolayısıyla kullanıcıların böyle bir alternatif ödeme sitemine ihtiyaç duyduğu net olarak görülüyor.

MangırKart ilk üç ayda sadece 10 tane Webrazzi üzerinden başvuracak girişimi sistemine kabul edecek. Eğer kullanıcı kitlenizin ödeme kartı satın alarak sitenizden alışveriş yapabileceğini düşünüyorsanız, biran önce mangirkart.com/webrazziyiseviyor adresinden başvururak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. 😉

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. Eğer domain-hosting satış firmaları, oyun şirketleri vb.. ile anlaşma yapılırsa gerçekten çok tutulur. Tabii yeni bir proje ve birçok firma bu yöntemle alışveriş yolu izleyecektir. İsmi de çok başarılı. 🙂

 2. İhsan dedi ki:

  Online oyun paraları, hotfile/rapidshare hesapları vb. satışlarda 20 yaşından küçük kitle için etkili bir ödeme yöntemi olabilir.

 3. Uygun BODUR dedi ki:

  Online ödeme denmesi bana abes geldi. İnternetten alışveriş yapan kitlenin PTT şubesi arayacağına inanmıyorum. Yolu açık olsun…

  1. Şöyle diyelim o zaman internette kullanmak için birnevi nakit para kodu. Haklısınız paypal vs. bu slogana uygun ama bu biraz daha farklı..

  2. Samet dedi ki:

   Uygun, internetten yaptığı alışverişi posta çekiyle -az da olsa masraflı olmasına rağmen- ödeyenlerin sayısı oldukca fazla. Mualsef Türkiy’de internetten yapılacak alışverişi ödemek için sunulan alternatiflerin sayısı fazla değil. Bence ülkemizdeki e-ticaret hacminin istenen ölçüde artmamasının önemli nedenlerinde biri de yeteri kadar ödeme alternatifi olmamasından. Metinde yer alan müşteri ve kabul noktası avantajlarını burada tekrarlamak istemiyorum. Dikkatli okunursa her iki taraf için de birçok tercih sebebi var. MangırKart’ın özellikle sanal POS almakta zorluk çeken yeni şirketler için önemli bir ödeme çözümü olduğunu da hatırlatmak isterim.

 4. Süper bir fikir bana göre çevremde kredi kartı kullanmak istemeyen bir ton insan var. Bende başvurdum bakalım cevap bekliyorum 🙂

 5. Bülent Sakarya dedi ki:

  Neden sadece PTT şubelerinde?

  Bunu kontörlü kartlar gibi düşünemez miyiz? Eğer öyle düşünülürse, büfelerde de satışı gerçekleştirilebilir.

  1. Ayhan Kocak dedi ki:

   Bülent haklisin, 23.000 internet cafede kart satislarimiz da baslayacak yakin zamanda. Bunun üstüne bazi market ve magaza zincirleriyle de görüsmelerimiz devam ediyor.

 6. Selim dedi ki:

  uygun bodur bu yorumunu bookmark yap 1 sene sonra tekrar bak 🙂

 7. Ali Yılmaz dedi ki:

  Tebrikler. Komisyon oranlarina ve odeme periyotlarina nerden ulasabiliriz acaba?

Bir Yorum Yazın