Socidi.com: Facebook Yorum Eklentisi Sosyal Sözlük Oldu

Socidi.com: Facebook Yorum Eklentisi Sosyal Sözlük Oldu

Socidi - Sosyal SözlükFacebook'un uygulama dünyası ve sosyal ağ örgüsü girişimcilere yeni kapılar açmaya devam ediyor. Bir hafta gibi bir sürede geliştirilen Socidi, yeni Facebook yorum eklentisini kullanarak kendine sosyal medyada yer açıyor.

Kendini sosyal sözlük olarak tanımlayan Socidi, oyyla.com'un da geliştiricisi olan Gökhan Çeliker tarafından geliştirilmiş. Facebook hesabınız açık olması halinde otomatik olarak dahil olduğunuz metin tabanlı bir paylaşım dünyası olan Socidi, sosyal sözlük tanımlamasının hakkını tam anlamıyla veriyor. Bu nedenle de belki de bugünki sözlük platformlarının önüne geçiyor.

Socidi'de arama yaparak açılan başlıklara tanım (yorum) ekleyebiliyor, başkalarının yorumunu yorumlayabiliyorsunuz. Beğeni özelliği ise trend belirleme de ciddi bir potansiyel olarak varlığını koruyor. Sitede gezinirken Facebook'ta olduğu gibi rahat hareket ediyor olmak bir avantaj ama servisin genele açık olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Socidi - Sosyal Sözlük

Facebook yorum eklentisi kısa süre önce daha etkili bir hale getirilmiş ve çeşitli online medya kanalında kullanılır olmuştu. Şimdiye kadar hep yazıların gölgesinde kalan bu hizmetin kendine üst sırada yer bulması küçük ayrıntılardan büyük fikirler çıkarabileceğini başarılı bir şekilde gösteriyor. Markaların Socidi'de kendileri hakkında ne konuşulduğunu dinlemesi, Socidi'nin yerinde bir gelir modeline kavuşmasını da sağlayabilir.

Socidi, sosyal bir sözlük olmakla sosyal bir tartışma platformu olmak arasındaki çizgiyi taşırmazsa Türkiye'den güzel bir girişim çıkacağını söyleyebiliriz.

Servis İngilizce olarak açıldı ama Gökhan Çeliker, Türk kullanıcılar için de tr.socidi.com'u oluşturduğunu dün bizimle paylaştı. Facebook'un en popüler ülkelerinden biri olduğu için Socidi'nin ülkemizde ilgi gören bir proje olacağına inanıyorum.

Bu vesileyle bizim de Webrazzi için düşündüğümüz Facebook yorum eklentisini kullanmamızı nasıl karşıladığınızı öğrenmek isteriz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.