Her Şey Çıplak: Yeni İnternet Düzenini Tartışan Kitap

Her Şey Çıplak: Yeni İnternet Düzenini Tartışan Kitap

İnternetin hayatımızı değiştirmeye başlaması çok uzun bir geçmişe dayanmıyor. Yarım asır önce ilk adımları atılan geniş ağ teknolojisi özellikle 90'lı yılların ikinci yarısından sonra ticarileşmeye başladı ve bugün hayatımızın neredeyse her noktasına temas eden bir boyuta ulaştı.

Halil Aksu, Uğur Candan ve Mehmet Nuri Çankaya da internetin bugünkü durumunu ve gelecek beklentilerini Her Şey Çıplak'ta kaleme alarak güzel bir çalışma yapmış.

Her Şey Çıplak, temel olarak Gartner'ın da 2011 için öngördüğü giderek şeffaflaşan online bilgi dünyamızdan bahsediyor. Kişisel verilerimizin mahremiyet sınırlarını aşan boyutlarda erişilebilir olmasına, mobil hizmetlerde sesli iletişimimizin de takip edildiğine değiniyor.

İnternetin günümüzde geldiği noktayı hassas noktalardan yakalayan her an kullanmakta olduğumuz internetin ticari boyutuna da değiniyor. Günümüz internet kültürünü Wikileaks ve sosyal medya dünyası üzerinden irdeleyen kitapta küresel bir iletişim ağı olan internetin geleceğine dair fikirlere de yer veriliyor. Kısacası internetin bizim için varolma nedenini sorgulatıyor ve geleceği hakkında fikirler veriyor. Kitabın alt başlığı da sanırım bunu özetliyor; Bildiğiniz İnternetin Sonu: Web'de 3.0.

Her Şey Çıplak, Kapital Kitapları tarafından yayımlanıyor ve tüm kitapçılarda bu hafta satışa çıkıyor. Okunacaklar listesine aldığımız kitabı, inanıyorum ki Webrazzi okuyucuları da ilgi gösterecektir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.