Trendocean.com İle Cevaplarınızın Popüleritesini Görün
Girişim

Trendocean.com İle Cevaplarınızın Popüleritesini Görün

Trendoceanİnternet kullanıcılarının günlük gelişmelere nasıl tepki verdiğini Twitter ve Facebook gibi kanallardan görebildiğimiz gibi soru tabanlı servisler de bu yönde çıkış yapabiliyor. Trendocean da kişisel trendleri soru-cevap üzerinden derlemeye çalışan bir Türk girişimi.

Onur Dayıbaşı ve 3 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen proje, bir buçuk ay önce beta olarak açılışını yapmış. Kullanıcı sayısı şu anda 450 alan serviste 1,908 soru sorulmuş ve 25,582 cevap verilmiş. inploid'e benzer bir yapısı olan Trendocean'da anketler oluşturuyor ve diğer üyelerin açtığı anketleri cevaplıyorsunuz.

Trendocean

Canlı sonuçlarla verilen bu küçük kişisel anketler video ile de desteklenebiliyor. Kullanıcıların verdiği cevaplara göre popülerlik değerlendirmesi yapılıyor. Kişisel popülerite profillerde gösterilse de henüz genel trendler adına bir çıkarım yapılmamış, bunun en kısa zamanda servise eklenmesi de genel bir tablo oluşturmak için iyi olacaktır.

Trendocean arayüz ve işlevsellik açısından iyi görünüyor. Kullanıcılar arası etkileşimde beğeni, kahve ısmarlama gibi küçük detaylarla güçlendirilmiş. Servis zaman içinde üyelerin profil yapısına göre iyi sonuçlar verebilir ancak marka etkisi yaratması için iş modelinin son kullanıcıya net bir şekilde temas etmesi gerekiyor.

Yorumlar (9)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  tasarım ve işleyiş açısından inploid bu sitenin yanına bile yaklaşamaz bence ama.... ama quizy.me inploid derken hangisi yeterli kullanıcıya ulaşabilecek merak etmiyor değilim. son olarak siteyi çok beğendim....

 2. Ama bu sayfanın inploid den uzaktan yakından alakası yok. arayüz çok sade ve sistem çok akıcı. tebrik etmek lazım arkadaşları.

 3. Turgay Celik Turgay Celik

  Eğlenceli bir site olmasının yanısıra istatistik toplama yetenekleri sayesinde ilerde güzel bir serious social networking ortamı da olabilir.

 4. Ozan Mete Ozan Mete

  tasarım anlayışı çok iyi, bu tarzda bir türk sitesini görmek beni çok mutlu etti.

  kullanımı acayip kolay, soru sormak ve profil oluşturmak nerdeyse hiç zaman almayan işlemlerle tamamlanıyor. ek olarak soruların şıklarını da home dizininden girebilsek iyi olabilir..

  umarım betayı başarıyla tamamlayarak tam sürümünü tüm dünyaya duyurabilirler.

 5. Hasan Hasan

  quizy.me veya inploid ile görsel veya amaç açısından karşılaştırılması bile yersiz olur. Bence tam bir global proje olacaktır. Tebrikler

 6. Güzel bir siteye benziyor. Kullanımı oldukça eğlenceli. ama facebook ve twitter varken ne kadar tutabilir ki ? Inploid'den daha güzel ama dediğim gibi facebook var bir kez.

  1. Recep Kutlu Recep Kutlu

   ya tamamda ne demek şimdi bu o zaman kimse uğraşmasın. tüm yazılım firmaları kapatsın kepenkleri, tüm site sahipleri siteleri akışına bıraksın hatta host süreleri bitince yenileme yapılmasın...facebook ve twitter dan önce neler vardı kimler vardı hepinin devri bitti yerine bu saydıkların geldi bilmem farkında mısın??

   ayrıca sen sanıyormusun ki facebook hiçbirşey yapmıyor popülerliğini korumak için paralıyor kendini film kiralama vs.vs..yorum yaparken keşke biraz da yenilikli teşvik edici olsanız...

 7. Ya tamamda bir tane ingilizce bilen adam bulamamışlarmı?

  "How about to join Trendocean?" nedir :)

 8. Grup Davetiye Grup Davetiye

  Bizde yerimizi aldık. İnceleyelim bakalım.