Socialbakers Raporu: Facebook'ta Türkiye'nin En Aktif Markaları
İstatistik

Socialbakers Raporu: Facebook'ta Türkiye'nin En Aktif Markaları

Kendini Facebook istatistiklerinin kalbi olarak tanımlayan Socialbakers, Türkiye'ye özel Facebook Pazarlama raporu yayınlamış. Socialbakers Sayfa Analiz aracı kullanılarak Şubat ayı verilerinden hazırlanan raporda, Facebook sayfası üzerinden kullanıcılarıyla en çok etkileşim kuran marka Levi's TR olmuş. Onun arkasından Finansbank, BMW Türkiye, Opel Türkiye ve Audi Türkiye ilk beşe giren markalar olmuş.

Duvar aktiviteleri baz alındığında ise en aktif markaların başında Avon Türkiye geliyor. 212854 üyesi olan markanın duvarına 2881 ileti gönderilmiş, sayfayı açtığınızda da görebileceğiniz gibi her iletinin altında en az 50 yorum ve 100 like bulunuyor. AvonTürkiye'nin arkasından sırasıyla Avea, Nokia Türkiye, TTNET, Türk Hava Yolları geliyor.

Facebook istatistikleri konusunda önemli kaynaklardan biri olan Socialbakers'ın kurucu ortağı Jan Rezap'la Webrazzi Summit'te konuştuğumuzda bir süre sonra yerel partnerleri işin içine sokacaklarını öğrenmiştik. Bu anlamda görüşmelerimiz sonunda Webrazzi, Socialbakers'ın Yerel Medya Partneri oldu. Bu ortaklıkla gelecekte Türk kullanıcılarının Facebook'taki aksiyonları üzerine özel raporlar yayınlayacağız.

Yorumlar (6)
 1. Mert Meriç Mert Meriç

  rapor güzel, fakat keşke bugünün analizi olsaydı... misal avea nın fan sayısı 550k yı geçti son birkaç günde...

  1. Goktug Oguz Goktug Oguz

   Bunun benzeri bir durum bir çok markada var. Bir sistemi bir yolu var sanırım.

 2. Melis Yilmaz Melis Yilmaz

  Webrazzi&socialbakers ortakligi icin tebrikler! Bu rapor anladigim kadariyla fan sayisini degil markalarin kullanicilardan aldigi geri donus orani ve kullanicilarin yarattigi interaktiviteyi olcumluyor..yani amacina uygun bir facebook sayfasi olusturmak ve katilimci kitleler ile saglikli bir sekilde buyume saglamak..

 3. Şu botlarda olmasa :)) ne olacak global markaların halleri

 4. Audi Türkiye bence kendi fan klüplerine önem verirse sosyal medyada daha da öne çıkabilir:

  http://www.turbofsi.net