Socialbakers Raporu: Facebook'ta Türkiye'nin En Aktif Markaları

Socialbakers Raporu: Facebook'ta Türkiye'nin En Aktif Markaları

Kendini Facebook istatistiklerinin kalbi olarak tanımlayan Socialbakers, Türkiye'ye özel Facebook Pazarlama raporu yayınlamış. Socialbakers Sayfa Analiz aracı kullanılarak Şubat ayı verilerinden hazırlanan raporda, Facebook sayfası üzerinden kullanıcılarıyla en çok etkileşim kuran marka Levi's TR olmuş. Onun arkasından Finansbank, BMW Türkiye, Opel Türkiye ve Audi Türkiye ilk beşe giren markalar olmuş.

Duvar aktiviteleri baz alındığında ise en aktif markaların başında Avon Türkiye geliyor. 212854 üyesi olan markanın duvarına 2881 ileti gönderilmiş, sayfayı açtığınızda da görebileceğiniz gibi her iletinin altında en az 50 yorum ve 100 like bulunuyor. AvonTürkiye'nin arkasından sırasıyla Avea, Nokia Türkiye, TTNET, Türk Hava Yolları geliyor.

Facebook istatistikleri konusunda önemli kaynaklardan biri olan Socialbakers'ın kurucu ortağı Jan Rezap'la Webrazzi Summit'te konuştuğumuzda bir süre sonra yerel partnerleri işin içine sokacaklarını öğrenmiştik. Bu anlamda görüşmelerimiz sonunda Webrazzi, Socialbakers'ın Yerel Medya Partneri oldu. Bu ortaklıkla gelecekte Türk kullanıcılarının Facebook'taki aksiyonları üzerine özel raporlar yayınlayacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.