Leo Apotheker Yeni Steve Jobs Olabilir mi?
Mobil

Leo Apotheker Yeni Steve Jobs Olabilir mi?

Palm'ı satın aldıktan sonra ilk ürünlerini 1 ay önce tanıtan HP (Hewlett-Packard)'nin yeni yönetim kurulu başkanı Leo Apotheker WebOS hakkında yeni açıklamalarda bulundu. HP'nin ruhunu kaybettiğini söyleyen Apotheker, WebOS'un 2012'den itibaren her HP bilgisayarında yer alacağını ve HP'nin ürün kalitesine odaklanacağını açıkladı.

HP TouchPad ile bağımsız olarak WebOS'u kullanacak olan HP, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için WebOS'u Windows'a dahil edeceğini açıkladı. Bu bir sanallaştırma şeklinde WebOS'un farklı bir işletim sistemi olarak kullanılabileceğini ifade etmiyor. WebOS 2012'den itibaren Windows'un içinde farklı bir deneyimle sunulacak.

Bunun gelecekte nasıl bir noktaya gideceğini kestirmek kolay değil. HP Microsoft ile iyi bir ortaklığı olduğunu açıklıyor, WebOS'un tamamen bağımsız işletim sistemi olup olmayacağı konusunda ise net bir şey söylemiyor. Diğer yandan Microsoft'un akıllı telefon tarafında Nokia ile olan ortaklığı HP'nin stratejileriyle kesişiyor.

Apotheker, App Store'da 350.000, Android Market'te 250.000 WebOS için ise 6.000 uygulamanın bulunduğunu söylüyor. WebOS öncelikle mobil uygulama tarafında henüz yolun başında ve geliştiricilerin ilgisini çekmesi çok kolay olmayacak.

Uygulamalarda nicelikten çok nitelik önem taşıyor ancak farklı ürün seçenekleriyle uyumlu bir işletim sistemi ve uygulamalar bütününün en iyi koşullarda nasıl oluşturulabileceğine HP'nin oldukça kafa yorması gerekiyor.

Bu işte başarısız olmak da, ikinci bir Steve Jobs olmak da şu an için Apotheker'in elinde.

Görsel Kaynak: Wikipedia

Yorumlar (2)
  1. Ekşimsi Erik Ekşimsi Erik

    Hewlett packard bir kalitedir. Fakat, son senelere bakılacak olursa bir kalite düşüklüğü yaşanmaktadır. Ürünlerde kullanılan malzemelerin ucuz malzemeler olması belki bir nedendir bu düşüş için.

    Örneğin notebooklarda ürettikleri pavilion serileri hp için bir düşüştür.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri