Skype Reklam Gösterimine Başlıyor

Ocak ayında Qik'i satın alarak mobil video paylaşımında gözü olduğunu gösteren Skype, bu kez kendi adına bir adım attı. Skype Windows sürümünde bazı ülkeler için reklam yayınlamaya başladı. Şimdilik ABD, İngiltere ve Almanya'da başlanacak reklam gösterimleri Skype için önemli bir gelir kaynağı olacak.

Skype Blog'da yapılan açıklamaya göre ilk reklam verenler Groupon, Universal Pictures ve Visa olacak. Sürekli bir reklam gösterimiyle kullanıcıları boğmak istemeyen Skype, şimdilik her reklamverenden günde sadece 1 reklam yayınlamayı düşünüyor.

Skype Reklam

Mac sürümü için bir açıklama yapılmayan Skype'ın reklam kampanyası,Windows sürümlerinde anasayfa da görüntülenecek. Bunun yanında farklı alanlarda da test reklamlarına rastlamak mümkün olabilir.

Skype yönlendireceği reklamlar için yaş, cinsiyet, konum gibi kullanıcı bilgilerini kullanacak ama istendiği takdirde bu bilgilerin reklamverenlerle paylaşımı engelleyebiliyor.

Skype, Kasım 2010'da 25 milyon online kullanıcı rekoruyla reklamcılık alanında büyük bir potansiyeli olduğunu göstermişti ancak Skype kullanıcılarının buna hazırlıklı olup olmadığını zaman içinde göreceğiz. Skype Facebook ile anlaşma yaptığı dönemde 560 milyon kullanıcı ile Facebook'tan daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahipti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.