Dekamedia Tasit.com Yatırımcılarıyla Türkiye'de
Yatırım

Dekamedia Tasit.com Yatırımcılarıyla Türkiye'de

Dekamedia.comOnline reklam dünyasında Berlin merkezli faaliyet gösteren Dekamedia'nın bir süre önce Türkiye pazarına girmekte olduğunu görmüştük. Dün aldığım bir haberle Tasit.com yatırımcılarının Dekamedia'nın Türkiye ortakları arasında olduğunu öğrendim.

Dekamedia Türkiye'nin yatırımcıları arasında Taşıt.com’un kurucu ortaklarından olan Dr. Ralph Warner ile Almanya E-Bay’den Anestis Tsakiroglou ve Taşıt.com kurucu ortağı Birol Kabakoğlu bulunuyor. Birol'un paylaştığı bilgiye göre 5 ortaklı şirket Şubat itibariyle oluşumunu tamamlamış ve Türkiye Satış Direktörü olarak Saygın İlkinci'yi atamışlar.

Reklamverenlere ve medya satın alma ajanslarına farklı kanallarda trafik sunan Dekamedia, toplam 275 Milyon sayfa trafiği ile birbirinden farklı 5.5 milyon kişiye ulaşırken, Dekamedia Türkiye ofisi yerel pazarda network satış operasyonuyla ilgilenecek. Ölçümleme ve raporlama operasyonu ise Berlin merkez ofisi tarafından yönetilecekmiş.

Yükselen internet penetrasyonumuzun yabancı projeleri Türkiye pazarına yönlendirdiğini artık daha sık görüyoruz. Dekamedia gibi Almanya’nın önde gelen B2B dijital ağının Türkiye'ye girmesi de bu anlamda atılan adımlara iyi bir örnek.

TheGuardian, TheSun, National Geographic, Bild.de gibi önemli yayınların Türkiye’den yaratılan trafiklerini yönetecek Dekamedia, Türkiye pazarının önemli global yayınlardaki ilgisini ortaya koymak açısından önemli bir referans olacak. Dekamedia ağında yer alan Autobild.de, Autoscout24.de ve Autotrader.co.uk'nun Tasit.com tarafına faydalı olacağını söylemek sanırım yanlış olmaz. :)

Son aldığımız bilgiye göre Dekamedia, eBay Almanya ile de anlaşma imzalamış. Türkiye tarafındaki gelişmeleri de paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (1)
  1. murat erdem murat erdem

    Türkiye'de bu pazarda oldukça büyük bir açık olduğunu düşünüyorum. Reklam veren,yayınlayan ve tüketici arasındaki ortamı sağlayan ve düzenleyen, ya Google gibi global tekeller (bunların Türk tüketicisinin algı ve ihtiyaçlarına cevap verecek tailor-made bir yaklaşımının olmadığını düşünüyorum) ya da profesyonellik kavramını sindirememiş birkaç irili ufaklı şirket (yokluktan bunlarada olduğundan fazla itibar edildiği ve misyon yüklendiğini görüyorum)Postta bahsedildiği gibi global bazda bu işte knowhow ı olan ve aynı zamanda yerel pazarı tanıyan bir ortakla girişilecek bir venture ın bu ilişkinin bütün taraflarına (reklam veren, yayınlayan, tüketici, Türk interneti, vb.) çok şey katacağı kanısındayım.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri