Dekamedia Tasit.com Yatırımcılarıyla Türkiye'de

Dekamedia Tasit.com Yatırımcılarıyla Türkiye'de

Dekamedia.comOnline reklam dünyasında Berlin merkezli faaliyet gösteren Dekamedia'nın bir süre önce Türkiye pazarına girmekte olduğunu görmüştük. Dün aldığım bir haberle Tasit.com yatırımcılarının Dekamedia'nın Türkiye ortakları arasında olduğunu öğrendim.

Dekamedia Türkiye'nin yatırımcıları arasında Taşıt.com’un kurucu ortaklarından olan Dr. Ralph Warner ile Almanya E-Bay’den Anestis Tsakiroglou ve Taşıt.com kurucu ortağı Birol Kabakoğlu bulunuyor. Birol'un paylaştığı bilgiye göre 5 ortaklı şirket Şubat itibariyle oluşumunu tamamlamış ve Türkiye Satış Direktörü olarak Saygın İlkinci'yi atamışlar.

Reklamverenlere ve medya satın alma ajanslarına farklı kanallarda trafik sunan Dekamedia, toplam 275 Milyon sayfa trafiği ile birbirinden farklı 5.5 milyon kişiye ulaşırken, Dekamedia Türkiye ofisi yerel pazarda network satış operasyonuyla ilgilenecek. Ölçümleme ve raporlama operasyonu ise Berlin merkez ofisi tarafından yönetilecekmiş.

Yükselen internet penetrasyonumuzun yabancı projeleri Türkiye pazarına yönlendirdiğini artık daha sık görüyoruz. Dekamedia gibi Almanya’nın önde gelen B2B dijital ağının Türkiye'ye girmesi de bu anlamda atılan adımlara iyi bir örnek.

TheGuardian, TheSun, National Geographic, Bild.de gibi önemli yayınların Türkiye’den yaratılan trafiklerini yönetecek Dekamedia, Türkiye pazarının önemli global yayınlardaki ilgisini ortaya koymak açısından önemli bir referans olacak. Dekamedia ağında yer alan Autobild.de, Autoscout24.de ve Autotrader.co.uk'nun Tasit.com tarafına faydalı olacağını söylemek sanırım yanlış olmaz. :)

Son aldığımız bilgiye göre Dekamedia, eBay Almanya ile de anlaşma imzalamış. Türkiye tarafındaki gelişmeleri de paylaşmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.