Google'dan Delicious Mağdurlarına Güvenlik Alanı ve Sosyal Arama Sonuçları Konusunda Gelişmeler

Google'dan Delicious Mağdurlarına Güvenlik Alanı ve Sosyal Arama Sonuçları Konusunda Gelişmeler

Google bugün açtığı Delicious göç aracı ile pek de sesi çıkmayan Bookmarks servisine yeni kullanıcılar çekmeye çalışıyor. İşleri yolunda gitmeyen Yahoo'nun kapatmak veya satmak istediği Delicious'ta kayıtlı adresleri bulunan kullanıcılar için geliştirilen araçla, delicious'taki bağlantılarınız birkaç saniye içinde Google bookmarks'a kopyalanıyor.

Google'ın servislerini, hele de arama tarafında ona geri dönüşü sağlayabilecek bir servisi kapatma ihtimali bulunmadığı için bağlantılarını kopyalamak için Bookmarks güvenli bir alan olarak görünüyor. Tabi ki daha çok istenen durum delicious'un bir an önce Yahoo'dan satın alınıp hayatını Google gibi bir şirketin altında sürdürmesi.

Google tarafından gelen başka bir haber ise Google aramalarına sosyal yansımaları eklemesiyle ilgiliydi. Google'ın bu konuda uzun süredir çalıştığı  biliniyor. Google son yaptığı çalışmayla Twitter linkleri, Flickr ve Quora içeriğini aramasına eklemiş. Bir süredir test edilen özellik bugünden itibaren tüm kullanıcıların kullanımına açılacakmış. Tabi ki bir yayılma süreci olacaktır.

Arama sonuçlarında çıkacak küçük simgelerde o sonucun arkadaşınız tarafından paylaşılmış olması veya bir soruda cevap olarak eklendiği bilgisi tabi ki tercih sebebi olacaktır. Hemen hemen tüm kullanıcıların son yıllarda Google arama sonuçlarından pekte memnun olmaması, Google'ı mevcut algoritmalarının dışında farklı yaklaşımlar üzerinden de çalışmaya itmiş olmalı. Günümüzde en büyük ilgiyi çeken sosyal ağları da bu şekilde kullanmanın arama sonuçlarında pozitif bir etki yaratacağı kesin gibi...

Görsel Kaynak: Mashable

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.