Ruup: Özel Fırsat Kulübü – Bu Kez Yatırımı Ben Yaptım :)
Arama
E-Ticaret

Ruup: Özel Fırsat Kulübü – Bu Kez Yatırımı Ben Yaptım :)

Dün sessiz sedasız aktif çalışmaya başlayan Ruup hakkında sanırım bilgi sahibi olan Webrazzi okuyucularımız vardır. Burak Büyükdemir‘in öncelikle marka vermeden paylaştığı sonrasında Çağlar Erol ve Ersan Özer‘in FriendFeed paylaşımlarından net olarak haberdar olduğunuzu tahmin ettiğim Ruup’la ilgili benim de Webrazzi üzerinden bir açıklama yapmam gerektiğine karar verdim.

Sonuçta Türkiye’nin bu alandaki lider blogu herkesin girişimini, yatırımını paylaşırken benim yaptığım bir yatırımın haberini vermezse siz değerli okuyucularımızla aramızdaki şeffaflık ilkesine aykırı bir durum oluşacak gibi hissettim ve benim tarafımdaki bu gelişmeyi paylaşmak istedim.

Öncelikle belirteyim, ben Ruup’a yatırımcı olarak girdim ve operasyonla bir ilgim yok. Operasyonun başında hem ortak hem de Genel Müdür olarak Mekanist.net’in de kurucularından olan Ali Servet Eyüboğlu bulunuyor.

Bu bilgiyi verdikten sonra Ruup’u kısaca tanımlamam gerekirse, sadece üyelerine özel çalışan bir grup alışveriş servisi diyebilirim. Sunduğu fırsatlar ortalama 1 hafta kadar yayında kalıyor, başlangıçta haftada ortalama 5-6 fırsat sunmayı hedefliyor ve sunduğu fırsatlarda üye kitlesini göz önüne alarak bazı kriterlere bağlı kalıyor.

Pazartesi günü itibariyle biraz test biraz üyelerimizle birbirimize ısınalım diye 3 farklı fırsat yayına aldık. Önümüzdeki dönemlerde sunduğu fırsatların yapısı ve servisin teknik özellikleri ile aslında şu anda özel grup alışveriş gibi görünen modelinden, hedeflenen özel topluluk moduna geçiyor olacak. Yani, üyelerinin kendi aralarında etkileşiminin de olduğu, özel Ruup organizasyonlarının yer aldığı, sadece Ruup’a özel anlaşmalarla sunulan fırsatların bulunduğu bir kulüp olacak.

Ruup’a üye olabilmek için bir arkadaşınızın sizi davet etmesi gerekiyor. Bu sayede içerideki kitlenin odaklı ve konsantre kalması hedefleniyor. Milyonlarca üyeye ulaşmak değil, belirli bir segmentteki özel kitleye ulaşmak ve Webrazzi’de olduğumuz gibi odaklı kalmak Ruup’un vizyonunda yer alıyor.

Webrazzi’ye özel Ruup davetiyesi vermezsek olur mu? 🙂

Webrazzi’nin okuyucu kitlesinin Türkiye’nin en üst düzey internet kullanıcıları olduğunu bildiğimiz ve bunu sürekli dile getirdiğimiz için Ruup’un belirli bir limit dahilinde davetiyelerini kendi mecramızdan dağıtmazsak içim rahat etmeyecekti.

Bu sebeple siz değerli okuyucularımız dilerseniz Ruup’a aşağıdaki linkten hemen üye olabilirsiniz.

http://ruup.com/invitations/k/webrazzi/

Ruup’la ilgili görüş ve önerileriniz bizim ve özellikle de benim için çok önemli. O yüzden incelemeniz anında gözünüze çarpan olası problemler, düzeltilmesini önereceğiniz süreçler ya da kullanılabilirlik detayları hatta yeni özellik ya da içerik önerileri olursa lütfen bilgi (at) ruup.com adresine görüşlerinizi iletin. Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (36)
 1. Semin Özmoralı dedi ki:

  Şüphelenmiştim! 🙂 Çok tebrikler ve sonsuz başarılar!

 2. Gülistan T. vd Linden dedi ki:

  Süper! Tebrik ederim.İşletmelerin fırsatlarla gelen kitlelere servis yapmayı bilmemeleri ve bıkkın servis sunmaları ben de fırsatlara karşı soğuma yapmıştı. Ruup’u deneriz 🙂

 3. Cafer dedi ki:

  Fırsatlar sadece İstanbul mu?

 4. engin dedi ki:

  Hayırlı olsun farklı bir girişim olmuş

 5. Enes Akar dedi ki:

  Webrazzi’ye bakıyorum, fırsat ve alışveriş girişimlerinin baskınlığı hissediliyor. E-tohum’a bakıyorum yada medyada konuşulan girişimlere bakıyorum, genelde e-ticaret ve fırsat modeli üzerine. Aynı modelin farklı farklı versiyonları. Türk girişimcisi olarak uzun vadede para kazandırabilecek projelere sıcak bakmıyor muyuz? Finansal kaygılarla orjinal fikirler, sıradışı modeller rafa mı kaldırılıyor? Yoksa yatırımcılar tarafından destek görmedikleri için gizli saklı mı kalıyorlar. Kısa yoldan köşe dönmeyi çok mu seviyoruz, yoksa orjinal şeyler üretiliyor da hakkettikleri ilgiyi mi görmüyorlar?

  1. Osman Hömek dedi ki:

   “Kısa yoldan köşe dönmek” için +1

  2. utku dedi ki:

   Kesinlikle katılıyorum bu yoruma. Herkes artık yaratıcılığı bir kenara bıraktı, pastadan pay kapmaya çalışıyor. Ve bu pastanın da tadı gittikçe bozuluyor. Evirseniz de çevirseniz de aynı model. Ayrıca dediğiniz gibi yatırımcılarda orjinalliği ve orjinal fikirleri bir kenara bıraktı, kısa yoldan köşe dönmeye çalışıyorlar. para kazanır mı, kazanır. Ama bence çok bir değeri yok.
   Orjinal fikirleri olan gerçek girişimcilere kolay gelsin.

  3. Bu senenin etohum projelerini detaylı incelediniz mi gerçekten?

   Betikus, Smartnews, Medra, Gamester, Pembepanjur gibi gerçekten önemli projeler var. Özellikle mobil ve oyun alanında bu sene güzel projeler bulunmakta. Geçen senenin kadın/bebek teması bu alana kaymış durumda bu sene.

   Eticaretle kısa yoldan köşe dönmekten bahsetmişsiniz; peki oradaki arkadaşların kaç senedir bu projelerle ilgilendiğini biliyor musunuz?

 6. Emre dedi ki:

  Ödeme sayfasına baktığımda https protokolünü göremedim, ssl sertifikası bulunmuyor mu?

  hayırlı olsun.

  1. Arda Kutsal dedi ki:

   Ödeme sayfasında SSL sertifikası var. Sunucuda bir düzenleme yapıyorlardı yazılımcı arkadaşlarımız anlık birşeye denk geldiniz sanırım. Güvenle satın alma yapabilirsiniz 🙂

   1. ciguli dedi ki:

    Silikoncuların sorduğu ; How will group buying sites differentiate from eachother? sorusunun cevabını ruup ile aldık sanırsam.

 7. Serkan Ünsal dedi ki:

  Arda tekrar hayırlı olsun 😉

 8. Ömer Topçu dedi ki:

  Arda Kutsal bizi diskoya götür!

 9. Mehmet Can dedi ki:

  Ruup’la ilgili görüş ve önerileriniz bizim ve özellikle de benim için çok önemli. O yüzden incelemeniz anında gözünüze çarpan olası problemler, düzeltilmesini önereceğiniz süreçler ya da kullanılabilirlik detayları hatta yeni özellik ya da içerik önerileri olursa lütfen bilgi (at) ruup.com adresine görüşlerinizi iletin. Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

  Yukarıda yer alan metin gerçekten çok hoş, Umarım bütün kendini zeki zanneden arkadaşlarımız uygular neden mi, geri dönüşüm almadan proje de en iyisini bizim ekip bilir mantığı çoktan çöp oldu. Unutmayın ki Bizden akıllı bireyler dünyanın her tarafında var ve var olacaklar.

 10. Fuesun Guenduez-Ceylan dedi ki:

  Tebrik eder ve basarilar dilerim.

 11. Turgay Yılmaz dedi ki:

  Tasarımı beğendim. Kullanışlı fakat uzun bir süre durulduğunda ürün detay sayfası göz yoruyor çok parlak.

 12. Cafer Bey seçtiğimiz bazı pilot illerde de fırsatlarımız çıkacak. Bunun için gerekli çalışmaları başlattık. Ruup konsept olarak farklı olduğu için şehir açılımında bazı ön çalışmaların tamamlanması gerekiyor. Teşekkür ederiz.

 13. Seçkin dedi ki:

  Hayırlı olsun fakat piyasada bir çok fırsat sitesi mevcut. Diğerlerinden sizi ayıracak bir şeyler sunmanız ümidiyle.

 14. DaS dedi ki:

  Öncelikle başarılar dilerim Sayın Arda KUTSAL.

  Şöyle söyliyeyim umarım beklediğinizi fazlasıyla alırsınız ama ben olsam sevgililer gününe yetiştirip o güne özel fırsat sunmayı tercih ederdim.:)

  Biraz daha sistemde geliştirme yapılırsa yani diğer sitelere göre farklı şeyler yapılırsa çok kısa sürede herkesin gözü önünde olur diye düşünüyorum.

  Hayırlısı bizim başımıza.

 15. İbrahim Uzun dedi ki:

  Hayırlı olsun şimdiden. Her iki ismi de yeni bir girişimle yanyana görmek sevindiriyor.

 16. Ant Eksiler dedi ki:

  Arda Bey başarılar, fakat bence bakkal yanına bakkal açmak doğru değil, kasap açmak daha doğru 🙂 Sektörün eskilerinden tabiki pazar payı alacaksınız ama üst sıralara oynamanın bu dakikadan sonra imkansız olacağı düşündesindeyim.

 17. cemal dedi ki:

  Hayırlı olsun Arda Bey, sihirli değnek değen bir girişimin nasıl bir başarı tablosu izleyeceğini merakla takip ediyor olacağız.

 18. orhan dedi ki:

  arda bey siteye yatırım veya ortaklık almayı düşünürseniz lütfen iletişime geçin

  1. muharrem dedi ki:

   Siteye bir ortak ararsanız benimle de temasa geçebilirsiniz.Başarılarınızın devamını dilerim.

  2. Ahmet dedi ki:

   Orhan Bey ve Muharrem Bey, Ruup için değil ama yine başarılı olacak başka bir grup satın alma sitesi ile ilgili ortaklık ya da yatırım düşünürseniz lütfen bosakount-at-gmail.com adresinden iletişime geçin.

 19. Guru fasulye dedi ki:

  Sonraki hamlesini merak ettim, hayirli olsun Arda.

 20. Mete dedi ki:

  Her zaman yatırım miktarlarını veya ilgili rakamları alamamaktan şikayetçi olan ve bunu da kalemini ince kullanarak karşı tarafa dokundura Arda Kutsal acaba neden bu haber yatırım miktarını ve hisse oranını söylemedi? Kişisel bir yakınma sözkonusu değil, sadece bilgilenme maksatlı

 21. orhan dedi ki:

  bu kadar fazla olan ve kaliteli imkanlar olan bi sektör, fakat henüz oturmuş değil, her olanağı doğru değerlendirdiğiniz taktirde en tepeye çıkmak oldukça kolay. Arda bey iletişime geçmenizi bekliyorum

 22. Can Avunduk dedi ki:

  Hayirli olsun, umarim cok basarili olur. Bir kac onerim var ama onlari ozelden gonderdim 🙂
  Tekrar tebrik ediyorum
  Sevgiler,
  Can

 23. hakan dedi ki:

  bazıları , özel fırsatlar sever 🙂

 24. engin lofca dedi ki:

  “Adamlar deli para kazanıyor. Biz neden aynısını yapmıyoruz” mantığıyla Türkiye’de internet sektörünün gelişmesini; yatırımların artmasını bekliyoruz. Asıl sorun canım ülkemizin her köşesinde olduğu gibi ennn kısa sokaktan köşeyi dönmek istemek.

 25. Orkun Tekin dedi ki:

  Tebrikler Beyler ,

  Rekabetin bu derece yoğun olduğu bir alanda ayrışık ve kendine has servislerin her zaman bir adım önde olduğu görüşündeyim.

 26. Rıfat Zarifoglu dedi ki:

  Bu proje öldü mü acaba?

Bir Yorum Yazın