Ruup: Özel Fırsat Kulübü – Bu Kez Yatırımı Ben Yaptım :)

Ruup: Özel Fırsat Kulübü – Bu Kez Yatırımı Ben Yaptım :)

Dün sessiz sedasız aktif çalışmaya başlayan Ruup hakkında sanırım bilgi sahibi olan Webrazzi okuyucularımız vardır. Burak Büyükdemir'in öncelikle marka vermeden paylaştığı sonrasında Çağlar Erol ve Ersan Özer'in FriendFeed paylaşımlarından net olarak haberdar olduğunuzu tahmin ettiğim Ruup'la ilgili benim de Webrazzi üzerinden bir açıklama yapmam gerektiğine karar verdim.

Sonuçta Türkiye'nin bu alandaki lider blogu herkesin girişimini, yatırımını paylaşırken benim yaptığım bir yatırımın haberini vermezse siz değerli okuyucularımızla aramızdaki şeffaflık ilkesine aykırı bir durum oluşacak gibi hissettim ve benim tarafımdaki bu gelişmeyi paylaşmak istedim.

Öncelikle belirteyim, ben Ruup'a yatırımcı olarak girdim ve operasyonla bir ilgim yok. Operasyonun başında hem ortak hem de Genel Müdür olarak Mekanist.net'in de kurucularından olan Ali Servet Eyüboğlu bulunuyor.

Bu bilgiyi verdikten sonra Ruup'u kısaca tanımlamam gerekirse, sadece üyelerine özel çalışan bir grup alışveriş servisi diyebilirim. Sunduğu fırsatlar ortalama 1 hafta kadar yayında kalıyor, başlangıçta haftada ortalama 5-6 fırsat sunmayı hedefliyor ve sunduğu fırsatlarda üye kitlesini göz önüne alarak bazı kriterlere bağlı kalıyor.

Pazartesi günü itibariyle biraz test biraz üyelerimizle birbirimize ısınalım diye 3 farklı fırsat yayına aldık. Önümüzdeki dönemlerde sunduğu fırsatların yapısı ve servisin teknik özellikleri ile aslında şu anda özel grup alışveriş gibi görünen modelinden, hedeflenen özel topluluk moduna geçiyor olacak. Yani, üyelerinin kendi aralarında etkileşiminin de olduğu, özel Ruup organizasyonlarının yer aldığı, sadece Ruup'a özel anlaşmalarla sunulan fırsatların bulunduğu bir kulüp olacak.

Ruup'a üye olabilmek için bir arkadaşınızın sizi davet etmesi gerekiyor. Bu sayede içerideki kitlenin odaklı ve konsantre kalması hedefleniyor. Milyonlarca üyeye ulaşmak değil, belirli bir segmentteki özel kitleye ulaşmak ve Webrazzi'de olduğumuz gibi odaklı kalmak Ruup'un vizyonunda yer alıyor.

Webrazzi'ye özel Ruup davetiyesi vermezsek olur mu? :)

Webrazzi'nin okuyucu kitlesinin Türkiye'nin en üst düzey internet kullanıcıları olduğunu bildiğimiz ve bunu sürekli dile getirdiğimiz için Ruup'un belirli bir limit dahilinde davetiyelerini kendi mecramızdan dağıtmazsak içim rahat etmeyecekti.

Bu sebeple siz değerli okuyucularımız dilerseniz Ruup'a aşağıdaki linkten hemen üye olabilirsiniz.

http://ruup.com/invitations/k/webrazzi/

Ruup'la ilgili görüş ve önerileriniz bizim ve özellikle de benim için çok önemli. O yüzden incelemeniz anında gözünüze çarpan olası problemler, düzeltilmesini önereceğiniz süreçler ya da kullanılabilirlik detayları hatta yeni özellik ya da içerik önerileri olursa lütfen bilgi (at) ruup.com adresine görüşlerinizi iletin. Şimdiden ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.