Threewords.me Satışa Çıktı!
Genel

Threewords.me Satışa Çıktı!

Genç girişimci Mark Bao, kısa sürede popüler olan Threewords.me'yi satmaya karar vermiş. Sadece 20 gün önce açılan basit uygulama CNN, TechCrunch, Mashable, TNW, The NewYork Observer'da gibi popüler mecralarda da kendine yer bularak popülaritesini artırmıştı.

Satışa dair bilgilerin bulunduğu sale.threewords.me adresinde paylaşılan istatistiklere göre servisin 253 bin kullanıcısı bulunuyor. 253 bin kullanıcının açtığı sayfalara 1.42 milyon içerik gönderilmiş, site toplam 4.9 milyon ziyaretçi çekmiş ve 17.2 milyon sayfa gösterimi yapmış.

3 gün sürecek arttırma sonunda yeni sahibini bulacak olan sitenin mutlaka bir alıcısının olacağını tahmin ediyoruz. Ancak sitenin yeni sahibi, servisi ne şekilde geliştirecek asıl soru bu olacak.

Genç bir girişimcinin plansız programsız açtığı ve ilk açıldığında eksiklerle dolu olan threewords.me, son geliştirmelerle biraz daha düzene girmişti. Ancak bir ürün/servis olarak halen üzerine yapılabilecek şeyler var. Webrazzi'deki yazıyla beraber pekçok Türk kullanıcı da kazanan servis, sosyal ağlarla daha çok etkileşim kurabilirse hızlı büyümesini sürdürebilir.

Geçtiğimiz haftalarda 11.5 milyon dolar daha yatırım alarak toplam yatırım miktarını 24 milyon dolara çıkaran Formspring, ile benzerlik gösteren threewords.me'nin satın alındıktan sonra yeni bir girişim olarak yatırım alması da muhtemel görünüyor.

Satışına kesin gözüyle baktığımız threewords.me'nin kaç paradan satılacağı ise asıl merak ettiğimiz soru.

Yorumlar (8)
 1. Tuncay Aydemir Tuncay Aydemir

  Bu tip projeleri basit projelerin değer görmesi ve bizim yaptığımız projelerin desteklenmemesi açıkcası beni üzmüyor değil. Tabi bu durumun böyle olmasının asıl nedeni ülkemizde proje eksikliğinden kaynaklanmıyor. Projelere kaydı değer ilginin olmaması ve özellikle ülkemizde hemen hemen hiç kimsenin kod yazmayı bilmemesinden kaynaklanıyor..

  Özellikle başka wp ve vb olmak üzere bir çok kullanıcı hazır scriptleri kullanıyor ve bu scriptler üzerinde ki değişiklikler ile sitelerini farklı farklı mecralara sokuyorlar. Fakat kendilerine özgü bir siteleri bulunmuyor ve bu nedenle bu tip genç girişimciler değer kazanırken bizim gibileri yok olup gidiyorlar.

  Gerçekten çok üzücü bir durum :(

 2. Mertcan Doğan Mertcan Doğan

  Türkün yaptığı tutmaz değil , Türklere yapılan tutmaz :)

  1. Webyavuz Webyavuz

   dediğiniz gibi şimdi tutmaz....bilinçli kullanıcı ve çalışan kullanıcı arttıgı sürece bence projeler e gereken ilgi artar...böylece sektörde gelişir...

 3. Tuncer Tunçer Tuncer Tunçer

  Belli bir dönem ilgiyi üzerinde toplamış, ancak sürekli olarak kullanılabilmesi adına bir çok eksiği olan bir uygulama idi. Sahibi her kim ise çok akıllıca davranıyor.

 4. Bican Çetin Bican Çetin

  Bu tarz bir web sitesini Lise de dönem ödevi olarak öğretmene versen seni sınıfta bırakır ama gel gör ki; arkadaşın görünmeyen güçlü destekçileri var bence. Tanıtımını ve reklamını, geniş ve güçlü çevre ile iyi yaptırmayı başarmış..

 5. Kadir Kadir

  satılma sebebi nedir acaba

 6. Ali Aras Ali Aras

  Satmakla çok iyi yaptı alan kişide muhtemelen keywordleri pazarlayacak

 7. Murat Demir Murat Demir

  Bu kadar kısa sürede satışa çıkartmasına şaşırdım doğrusu. :)

  Genç girişimci Mark Bao demek ki direk popüler bir site haline getirip satmak istiyormuş gibi. :)