İhtiyacını Tanımla Teklif Al: Gereko.com

İhtiyacını Tanımla Teklif Al: Gereko.com

Gereko.com'u müşterilerin ihtiyaç duydukları hizmetleri tanımladığı, firma ya da kişilerin bu ihtiyaçlar için teklif verdikleri bir platform olarak özetleyebiliriz veya arz-talep sitesi diye de özetlemek mümkün.

Servis kullanıcılarına, ihtiyaçlarını kaydedebilecekleri, çok sayıda hizmet veren firmayı ya da serbest çalışanı aynı çatı altında bulabilecekleri, teklif isteyerek bir çok alternatif arasından seçim yapabilecekleri bir platform sunuyor. Böylece kişiler eşe dosta sormaktan ve uzun süren araştırmalardan kurtulmuş oluyor.

Sistemde ayrıca ihtiyaç sahipleri, hizmet aldıkları firma ya da şahısları değerlendirdiğinden benzer hizmet arayan kullanıcıların geçmiş değerlendirmelerden faydalanarak karar verebilmesini sağlıyor. Bu tip sitelerin hepsinde bulunan bu değerlendirme sisteminin ne kadar güvenilir olduğunu anlamak için sitede bir süre zaman geçirmekte fayda var.

Site dekorasyon, tadilat, nakliye, yazılım, catering, eğitim, sanat gibi 40’ın üzerinde sektörü kapsıyor. Servis ihtiyaç sahibi olarak A/B segmentini, hizmet veren olarak hizmet sektöründe faaliyet göstermekte olan KOBİ'leri ve kendi işini yapan serbest çalışanları hedefliyor.

Sitede İhtiyaç sahipleri için ihtiyaç tanımlamak ve teklif almak ücretsiz. Sistemde hizmet veren üyelerden teklif başına ücret alınıyor bunun dışında hizmet üzerinden komisyon alınmıyor.

Hizmet verenler için siteye üye olmak, tanıtım sayfası hazırlamak ve ayda 1 kez teklif verme hakkı ücretsiz olarak sunuluyor. Hizmet verenler aylık teklif verme sayısına göre fiyatlandırılmış, ücretsiz veya ücretli üyelik paketlerinden kendilerine en uygun olanını seçebiliyorlar. Teklif fiyatlandırması yapılırken, bir müşteri adayı için ayrılan zaman ve ilave ücretler (tel,fax vs.) hesaplanmış ve site üzerinden teklif verme ücreti bu değerin altında tutulmuştur. Ayrıca Mart ayına kadar tüm hizmet veren üyelere Gold Üyelik paketi ücretsizmiş.

Yurdışında freelance çalışanlar için tasarlanmış elance, odesk ve benzeri siteler, tedarikçiler için redbeacon var. Türkiye pazarında ise yazılım tarafında kısa süre önce yayına giren uzmankirala.com ve uzun süredir piyasada olan projekurdu.com varken, 2007'de yazdığımız uygunteklif.com'un şimdi teklif.sirketce.com.tr'ye yönlendiğini görüyoruz. İnternet kullanımı artıkça bu tip hizmetlerin alınabileceği Gereko.com gibi sitelerin artması da mutluluk verici.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.