Google Türkiye Resmi Blogu Açıldı

Google TurkiyeTürkiye ofisini Haziran 2006'da açan Google sonunda resmi Türkiye blogunu açtı. Biraz önce haberini aldığımız gelişme artık Google'ın Türkçe yayın yapacak resmi bir kanalı olacağını gösteriyor.

Google'ın hizmet ve ürün bilgilerininin yanında Türkiye’ye özel haberler de Google Türkiye Blogu'nda paylaşılacak. Bunun yanında Google’ın Türkiye’deki iş ortaklıkları ve Google Türkiye ile ilgili önemli haberlere blogda yer verilecek.

İçeriğini Google Türkiye ekibinin hazırlayacağı blogda şu anda yer alan ilk ve tek yazı Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez tarafından kaleme alınmış.

Hiçsönmez'in Google Türkiye Blogu'nun açılışına dair sözleri şu şekilde;

Uzun süredir hayata geçirmeyi planladığımız ve Google’ın Türkiye’ye verdiği önemin bir göstergesi olan Türkçe blogumuzu sizlerle nihayet buluşturuyor olmanın heyecanı içindeyiz.

Google Türkiye olarak; gerek genel kullanıcıların gerekse iş dünyasının hayatını önemli ölçüde kolaylaştıran, online dünyaya entegre olmalarına yardımcı olan Google hizmet ve ürünlerini lokalize ediyor, büyümeyi ve gelişmeyi sürdüren Türkiye internet dünyasına sunduğumuz fırsatlara her geçen gün bir yenisini eklemek için çalışıyoruz.

Google Resmi Türkiye Blogu'unun bugüne kadar açılmamasının Youtube yasağıyla bir ilgisi var mı bilmiyoruz. Ama Google'ın son dönemde ülkemize özel toplantılar düzenlemesi dikkat çekiciydi.

Ağustos 2009'da dünyanın en çok Google'layan ülkesi olduğumuzu hatırlarsak Google'ın bu potansiyele sahip bir ülkede resmi bir blog açmasının son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Google, ülkemizde halen %98,9 gibi çok yüksek bir pazar payına ve istikrarlı bir performansa sahip.

Biz http://google-tr.blogspot.com'u takip ettiğimiz kaynaklar arasında ilk sıraya ekledik, sanırım sizin için de öyle olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.