İnfografik: sahibinden.com Hakkında Bilinmeyenler

İnfografik: sahibinden.com Hakkında Bilinmeyenler

Sahibinden.comTürkiye'nin en büyük e-ticaret pazarlarından biri olan sahibinden.com, hızlı büyümesini ve analiz ettiği ilginç bilgileri derlediği bir infografik hazırlamış.

Ticaret, alışveriş, emlak ve otomotiv gibi önemli alanlarda hizmet veren sahibinden.com, son bir yılda tekil ziyaretçi sayısını %51 oranında artırarak 20 milyon’a ulaştırmış. sahibinden.com'un yükselen trafiği siteyi 2010 yıl sonu itibariyle otomotiv ve emlak siteleri arasında Türkiye’de lider konuma taşırken, Avrupa’da ilk 5, dünyada ise ilk 20 içine sokmayı başarmış.

Ziyaretçilerin sahibinden.com'daki aktiviteleri de en az trafik artışı kadar dikkat çekici. 2010 yılında sahibinden.com’a 12 milyon yeni ilan girişi yapılmış, aktif ilan sayısı da %50’lik bir artış göstererek 2 milyonu geçmiş. Sitenin ne kadar aktif olduğunu 5 dakikada 10 araç satışı, her dakika 1 ev satışı/kiralaması yapılmasından hesaplayabiliriz. Google Zeitgeist 2010'da Türkiye'nin en çok aranan 6. kelimesinin "sahibinden" olması da kullanıcıların ilgisini net olarak gösteriyor.

Detaylı bilgileri infografikte görülen sahibinden.com'un, cirosunun 5 yılda %2394 artmış olması da gözden kaçacak gibi değil.

Sahibinden Infografik

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.