AlaMarka besincicadde’yi Satın Alarak Sektöre Hızlı Giriş Yaptı
E-Ticaret

AlaMarka besincicadde’yi Satın Alarak Sektöre Hızlı Giriş Yaptı

Dünyaca ünlü markaları internete taşıma fikri üzerine kurulmuş lüks özel alışveriş şirkti AlaMarka, bugün besincicadde.com'u satın aldığını açıkladı. Temmuz ayından itibaren faaliyet gösteren AlaMarka 150 bin üyeye ulaşmış durumda, birleşme tamamlandığında ise  beşinci cadde'nin 75 bin üyesini daha bünyesine katmış olacak.

AlaMarka'yı kısaca anlatacak olursak, özel alışveriş konseptini ikiye ayırdığını söyleyebiliriz. Kampanya bölümüne şu anda hemen üye olabiliyor (daha sonrasında davetiyeli olabilir) ve klasik özel alışveriş konseptiyle alışveriş yapabiliyorsunuz. Butique bölümüne ise sadece davetiyeli kullanıcılar üye olabilir ve içeride lüks ürünlerin yanısıra araba, helikopter hatta jet kiralamak gibi uçuk diyebileceğimiz kampanyalar yer alıyor.

Kalabalık kurucu listesi arasında Ernst & Young'da şirket birleşmeleri danışmanı olarak çalışan Özgür Aksoy ile 12 yıl Boyner Holding'de çalışan Necip Uludağ dikkat çekiyor. Alamarka, InvestCo'nun sahibi olduğu Verusa Girişim Sermayesi A.Ş'den yatırım alarak hayata geçirilmiş.

Bir yıl içinde 750 bin üyeye çıkmayı hedefleyen özel alışveriş sitesi, Butique tarafındaki özel ürün ve hizmetleriyle fark yaratmaya çalışacak. AlaMarka'nın satın aldığı Beşincicadde ise daha çok kadınlara yönelik ürünler satan bir özel alışveriş sitesiydi. AlaMarka'nın Beşincicadde satın almasının ardından yine bu şekilde nispeten küçük ve daha özel alanlarda hizmet sunan siteleri satın alarak büyüme yakalaması muhtemel görünüyor.

Bütün dikkatler grup alışveriş sitelerine yönelmişken özel alışveriş alanında yeni oyuncuların pazarda yerini alması ve bu gibi satın almalarla güçlenmesinin Türk interneti açısından çok değerli olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar (12)
 1. Orjinal fikirlere daha çok yer vermeniz gerektiğini düşünüyorum. Alamarka, sadece bir markafoni, trendyol kopyası gibi geliyor.

 2. Aysen Toksoz Aysen Toksoz

  Kısa bir süre evvel AlaMarka ile tanıştım çok başarılı bir site Armani,Ferre gibi markaları gerçekten iyi fiyatlara satıyorlar ve görüntüsüde oldukça farklı ve güzel .Gecen ay internetten 99 Tl ye İstanbul helikopter turu yaptılar ama malesef kaçırdım.Başarılarının devamını diliyorum ve fırsatlarını izliyorum.

  Aysen Toksoz

 3. Melin Bozkaya Melin Bozkaya

  diğer sitelerden olan farkını söyliyim mi? harkulade müsteri hizmetleri anlayışları var ve çıkardıkları kampanyalar hep farklı

 4. Butique bölümü oldukça başarılı helikopter fırsatını da kesinlikle alıcam:) Armani, C'N'C ,ferre satıyolar diğer sitelerde kampanyalar sürekli aynı

 5. Armani, Ferre gibi markalar diğer grup satış sitelerinde de var. Fırsat sitelerinde de helikopter turu bulabilirsiniz.

  Zaten yukardaki yorumcuların siteyle alakadar olduğunu tahmin ediyorum. Sitenin her üyesi webrazzi 'mi takip ediyor? :)

  1. Antares Antares

   PSC banner'inin en tepede oldugu bir haber sitesinde uyelerin takibi normal gibi:)

  2. ne yani webrazzi takip edip o siteden de alışveriş yapamıyıcakmıyım :) farkındaysan diğer alışveriş sitelerinde eğer üye isen şunu görebilirsin hep aynı markalar hep aynı indirimler alamarka'da ise sürekli güncelleniyo ki kaldıki ilk defa satın almayı gerçekleştirmiş bir site :)

  3. Yinede söyledikleriniz farklı birşey değil. Farklı markalar satıyor diyorsunuz. Diğer grup satın alma siteleride o markaları getirebilir ve zaten getiriyorlarda.

   Hadi ben size bir fikir veriyim. Haftada bir kez saat başı ürünler yapın. İndirimi yüksek olsun. Alan aldı mantığı.

 6. sektör hızla gelişmekte ve bu satın alım haberi gayet güzel hem besincicadde ekibi hem de alamarka ekibi için hayırlısı olur umarım.tebrik ederim bu arada:)

 7. Yukarıdaki bazı yorumlar firma çalışanlarına aitmiş gibi bir hava sezdiriyor... Başarılar dilerim.

 8. besincicadde'den acıkcası büyük beklentim vardı. Youth holding bu işi beceremiyeceğini göstererek tek kelimeyle "itibar" kaybetmiştir.

 9. besincicadde.com'un yüzlerce indexlenmiş sayfası olmasına rağmen sadece ana sayfada duyurunun olması ilginç diğer sayfalara direk giriş yapanlar "The page cannot be found" sayfası ile karşılaşacaklar sanırım sadece :) bu kadar zor olmaması lazım anasayfaya yönlendirme yapmak.