Etohum ile Girişimciler Uçuyor!
Etkinlikler

Etohum ile Girişimciler Uçuyor!

Etohum'da 2010 - 2011 sezonunda İstanbul dışında da birçok farklı şehirde toplantılar yapılacağından daha önce bahsetmiştik. 11 Aralık'ta Ankara'da ve 18 Aralık'ta İzmir'de yapılacak toplantılar ile İstanbul dışı toplantılara devam edilecek.

Arda Kutsal (Webrazzi), Burak Büyükdemir (Etohum.com), Cem Başpınar (Pilli), Emre Ekmekçi (Şehirfirsati), Ersan Özer (Uzmantv.com), H. Burak Hatipoğlu (Grupfoni.com), Melih Ödemiş (Yemeksepeti.com), Mustafa İçil (Google.com), M. Serdar Kuzuloğlu (Radikal), Prof. Dr. Şule Özmen,Dr. Uğur Özmen gibi çok sayıda önemli ismin de katılacağı İzmir kampına İstanbul'dan katılacak olan girişimciler için Etohum kampı uçakta başlayacak.

GirişimcilerUcuyor yolculuğunda yer almak isteyen girişimcilerin sitedeki formu doldurması gerekiyor. Pegasus havayollarıyla yapılacak yolculuk, 1 saat kadar sürecek. Dönüşü de sayarsanız uçakta 2 saatlik bir girişimcilik toplantısı gerçekleşecek.

Girişmciler Uçuyor fikrinin esin kaynağı olan geeksonaplane.com, ilk uçuşunu 2009 Haziran'ında San Francisco'dan başlayarak Tokyo-Beijing-Shanghai ve tekrar San Francisco'ya uçarak bir dünya turu yapmıştı. Bunun ardından daha birçok uçuş daha yapılmıştı. Girişimciler Uçuyor etkinliğinin ilgi çekmesi durumunda bizde de en azından İstanbul-İzmir-Ankara hattında turlar düzenlenebilir diye düşünüyorum. Hatta yurtdışı uçuşlarda planlanabilir tabi ki neden olmasın.

İzmir kampının ardından Aralık ayında 2 Etohum kafe toplantısı daha yapılacak ve 31 Aralık tarihinde Etohum 2010 - 2011 başvuru süresi sona erecek. Programa göre Ocak ayının ilk haftasında seçilecek 40 girişim, 15 - 16 Ocak'ta jüriye projelerini sunacaklar ve 29 Ocak'ta Etohum'un bu seneki 15 girişimi açıklanacak.

Halen başvurusunu yapmamış girişmciler kaldıysa ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ederiz.

Yorumlar (6)
 1. Burak Buyukdemir Burak Buyukdemir

  Bundan sonra Antalya ve Bora Bora olur. Yurtdışı turlarını planlıyoruz, Silikon vadisi, Avrupa'daki bazı şehirler. Belki Google, Micrososft, Nokia vb. olabilirler. Neden olmasın :)

 2. Mustafa Namoğlu Mustafa Namoğlu

  Ankara ve Avrupa'ya katılmak isterim.

 3. Eğer kendi düşüncemi açıklayacak olursam.

  Girişimcilerin toplantılardan daha çok yatırımlara ihtiyacı var. Daha geçen zaten Webrazzi Summit yapılmadı mı?

  Facebook, twitter, google gibi web siteleri kurulurken uçakta felan girişimcilik toplantısı peşinde değil yatırım alma peşinde koşmadılar mı?

  Ama temelinde tabikide bilgi veriliyor güzel birşey tabikide. Bu tür çalışmalardanda bir kıvılcım doğarsa tebrik ederim.

 4. Arda Kural Arda Kural

  Önce ayakların yere basması gerektiğini düşünüyorum.

 5. Yere indikten sonra daha iyi girişimler ortaya çıkacaksa ne güzel.

  Yoksa zaten uçuyorladı...

 6. Guru Fasulye Guru Fasulye

  servis mervis derken izmire gidene kadar, pek vakit kalmaz gibi geliyor bana.