Nokia Geliştiricileri 3 Günlük Atölye Çalışmasına Çağırıyor

Nokia Geliştiricileri 3 Günlük Atölye Çalışmasına Çağırıyor

Nokia Türkiye, ülkemizdeki mobil uygulama geliştiricilere Ovi platformunu tanıtmak için yeni bir etkinlik düzenliyor. Geçtiğimiz aylarda ilki gerçekleştirilen Nokia Geliştirici Gününün ardından, önümüzdeki hafta 30 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında toplamda 3 gün Nokia Geliştirici Atölyeleri gerçekleştirilecek. The Plaza Hotel'de düzenlenecek 3 günlük eğitime şuradaki form aracılığıyla kaydınızı yapabilirsiniz.

Etkinlik programına baktığımızda ilk gün Ovi Store ve Nokia'nın mobil uygulama platformuyla ilgili bilgilerin verildiğini, öğleden sonra oturumlarda ise Web geliştiricilere odaklanıldığını görüyoruz. Nokia'nın yeni cihazlarında kullanılan ve kampın önemli kısmını oluşturan Qt Atölyeleri ikinci gün işlenecek. Son gün ise kullanıcı deneyimi ve Symbian 3^'de arayüz geliştirme konularında eğitimlerin verileceğini görüyoruz.

Forum Nokia uzmanlarının vereceği eğitimler, mobil uygulama geliştirme konusuna ilgi duyanlar için faydalı bir kamp olacak gibi görünüyor. Etkinliğin ikinci günündeki oturumlardan biri olan "iPhone / Android uygulamalarını Qt’a aktarmak" diğer platformlarda mobil uygulama geliştiren yazılımcılar için ilgi çekici bir konu olacaktır.

Etkinlik programını ve detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.