Nokia Geliştiricileri 3 Günlük Atölye Çalışmasına Çağırıyor
Arama
Mobil

Nokia Geliştiricileri 3 Günlük Atölye Çalışmasına Çağırıyor

Nokia Türkiye, ülkemizdeki mobil uygulama geliştiricilere Ovi platformunu tanıtmak için yeni bir etkinlik düzenliyor. Geçtiğimiz aylarda ilki gerçekleştirilen Nokia Geliştirici Gününün ardından, önümüzdeki hafta 30 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında toplamda 3 gün Nokia Geliştirici Atölyeleri gerçekleştirilecek. The Plaza Hotel‘de düzenlenecek 3 günlük eğitime şuradaki form aracılığıyla kaydınızı yapabilirsiniz.

Etkinlik programına baktığımızda ilk gün Ovi Store ve Nokia’nın mobil uygulama platformuyla ilgili bilgilerin verildiğini, öğleden sonra oturumlarda ise Web geliştiricilere odaklanıldığını görüyoruz. Nokia’nın yeni cihazlarında kullanılan ve kampın önemli kısmını oluşturan Qt Atölyeleri ikinci gün işlenecek. Son gün ise kullanıcı deneyimi ve Symbian 3^’de arayüz geliştirme konularında eğitimlerin verileceğini görüyoruz.

Forum Nokia uzmanlarının vereceği eğitimler, mobil uygulama geliştirme konusuna ilgi duyanlar için faydalı bir kamp olacak gibi görünüyor. Etkinliğin ikinci günündeki oturumlardan biri olan “iPhone / Android uygulamalarını Qt’a aktarmak” diğer platformlarda mobil uygulama geliştiren yazılımcılar için ilgi çekici bir konu olacaktır.

Etkinlik programını ve detayları buradan inceleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
  1. ozan dikerler dedi ki:

    iphone uygulamalarımızı nasıl nokia platformlarına geçirebileceğimizi gösterecek olmaları çok güzel. keşke hediye test cihazı da dağıtsalar?

  2. Fahri kara dedi ki:

    Ücretsiz bir etkinlik mi bu?

  3. Erhan dedi ki:

    Bu kadar güzel bir organizasyon yapıyorlar. Neden İngilizce sunum yapıyorlar hiç anlamıyorum. Sonuçta Türkiye’de Türklere yapılan bir organizasyon. Sunum takip edebilecek kadar İngilizcesi olmayanlar (Benim gibi) faydalanamayacak.

Bir Yorum Yazın