AppMakr İle Ücretsiz iPhone Uygulaması Hazırlayın
Mobil

AppMakr İle Ücretsiz iPhone Uygulaması Hazırlayın

AppMakrAppMakr, yazılım bilgisine sahip olmadan iPhone'a uygulama geliştirilmeyi mümkün kılan ücretsiz bir araç. Hazır arayüzler üzerinden yazı, resim, video ve podcastleri iPhone uygulamasına dönüştüren Appmakr, bu uygulamalarda reklam yayınlanmasına da izin veriyor.

Appmakr özellikle bloglar için ideal bir araç. Bizim de küçük bir deneme yaptığımız Appmarkr'da uygulama logosu ve giriş ekranını düzenleyerek işe başlıyorsunuz. Uygulamanıza rss ekleyebiliyor, resim galerisi oluşturabiliyorsunuz. Sekmelerle zenginleştirilen uygulamada üst resim ve bir kaç renk düzenlemesi yapabiliyorsunuz. İstenirse paylaşım için Facebook, Twitter ve e-posta gönderimleri de uygulamaya eklenebiliyor.

AppMakr - iPhone Uygulaması

Uygulamasını özelleştirmek isteyenlere üyelik girişi ve anlık bildirim tanımlama imkanı veriliyor. Popüler bir uygulama sahibi olup gelir elde etmek isteyenler için de Admob, MilennialMedia, Google AdSense gibi reklam ağlarından ya da Html/Js kod üzerinden reklam yayınlama hakkı tanınıyor. Ancak reklam dahil edilen uygulamalar daha detaylı bir incelemeden geçiyor.

iPhone uygulamasını AppStore'a ücretsiz olarak göndermek için son adımda iPhone geliştirici lisansını AppMakr'a tanımlamak gerekiyor. Geliştirici lisansı olmayanlar ise 999 dolarlık bir ücret ödeyerek uygulamalarını AppMkr tarafından yayınlanıyor. Uygulamanızın App Store'a kabul edilme ihtimalini de gösteren AppMakr, uygulama taslağınızı appma.kr/9kW3TF gibi bir kısa bağlantıyla paylaşma imkanı veriyor.

AppMakr ile hazırlanmış uygulamalar için galeriye ve nasıl uygulama hazırlanacağını gösteren videoya göz atabilirsiniz. Dilerseniz hemen kendi uygulamanızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Iphone Developer Iphone Developer

  Yayımladığınız bu haber ile Tükiye'de iki elin parmaklarını geçmeyen, o çok zor Objective C dilini öğrenmiş bunun için aylarca emek harcamış, Maciontosha, iphone'a, developer sertifikası ve 3rd party frameworklere maddi yatırım yapmış iphone geliştiricilerinin ekmeği ile oynamanızı sizin gibi Türk web girişimlerini destekleyen bir platforma yakıştıramadık.

 2. Cok faydali bir yazi.Emeginize saglik.Maalesef appstore de oyle basit appler var ki, insan bu applerin nasil store de yer aldigina sasiriyor.

 3. Bu tip uygulamalar hiç bir işe yaramaz bence. Yazılım konusunda hiçbir şey bilmeyen fakat kafasında iyi kötü kendince bir projesi olan insanların paralarını araklamak için hazırlanan uygulamalar bunlar. Zaman zaman bu tip uygulamalar her platformda çıktı. Bence bu işin etik olanı : yazılımı hakkıyla yapmak. Yapana da saygı duymak.

 4. Eray Can Eray Can

  bu tarz web sitelerini nasıl yaparlar hep şaşmışımdır. buna benzer bir web sitesi yapmam konusunda bana bilgi vere bilecek birisi varsa çok sevinirim

 5. Selin Selin

  Bu tip uygulamaların artması bence sevindirici. Böylece herkes aklındaki fikri hayata geçirme şansı buluyor. Benim de rastladığım benzer bir site var. https://www.mobiroller.com/tr Türkçe olduğu için dikkatimi çekti. İşinize yarayabilir.