Twitter 175 Milyon Üyeye Ulaştı, Tweetler 30 Milyara Yaklaştı

Twitter 175 Milyon Üyeye Ulaştı, Tweetler 30 Milyara Yaklaştı

Twitter 175 milyonTwitter CEO'luğundan ayrılarak servisi geliştirmeye odaklanan Evan Williams, NY Times'a verdiği röportajda Twitter'ın son durumunu paylaştı. Ev'in verdiği bilgiye göre Twitter 175 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Web dünyasında çok sık rastlanmayan bir ilgiye maruz kalan Twitter, bilindiği gibi uzun süre servisi geliştirmekten ziyade ayakta tutmaya çalışmıştı. 3 yıl önce 503,000 üyeye sahip servisin, geçen yıl üye sayısı 58 milyon iken Williams bugün üye sayısının 175 milyonu ulaştığını dile getiriyor. Twitter'a günlük kaydolan kullanıcı sayısı ise 370 bin olarak hesaplanıyor.

Twitter'ın son aylardaki yükselişi de dikkat çekiyor.  Twitter son 2 ayda 30 milyon üye kazanarak günde ortalama yarım milyon üye almayı başarmış. 14 Eylül'de Twitter üye sayısı ise 160 milyon olduğunu hatırlarsak 1,5 ayda 15 milyon üyenin kaydolduğunu görebiliyoruz.

Tweet İstatistik

Tweetlere bakıldığında da Twitter'ın kullanışının da yükseldiğini görüyoruz. 3 Mart itibariyle paylaştığımız yazıda, 10 milyara yaklaşan Tweet sayısı 8 ay sonra 30 milyara dayanmış. Gigatweeter'e göre Tweet sayısının 30 milyara ulaşmasına 6 gün var.

Türkiye'den üye sayısını net olarak bilmediğimiz Twitter'ın, ülkemizden aldığı günlük tekil trafik Google AdPlanner'a göre 250 bin civarında. Dünya genelinde ise günlük tekil ziyaretçi sayısı AdPlanner'a göre 20 milyona yakın iken, Compete 28 milyonun üzerinde gösteriyor.

Twitter üye sayısı açısından Facebook'un yanına bile yaklaşamasa da üretilen ve paylaşılan içerik açısından, kendi içinde ciddi bir güce sahip. Google TV'de  de yerini alan Twitter'ın, 2011'de yükselişine nasıl bir ivme ile devam edeecğini merak ediyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.