Androidli Motorola Milestone 999TL'ye Türkiye'de
Teknoloji

Androidli Motorola Milestone 999TL'ye Türkiye'de

Motorola MilestoneTürkiye pazarına giren Androidli telefonlara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi, Motorola Milestone. Amerika'da Droid serisi ile Android'e güç kazandıran ve kendi imajını yükselten Motorola, Türkiye pazarında da Milestone ile rağbet görmek istiyor.

Kaydırmalı Qwerty klavyeye sahip Milestone, 13.7 mm kalınlığı ile kendi segmentinde dünyanın en ince telefonu olarak gösteriliyor. Android 2.1 ile Türkiye’de pazarına giren cihaz 3.7 inç 16:9 oranında 480x854 piksel çözünürlüklü ekranı ile dikkat çekiyor. Milestone'un kullanım açısından dikkat çeken yönleri ise webde gezinme ve mesajlaşma deneyimi olarak ifade ediliyor. Milestone'un rakiplerine göre tek zayıf yönü ise 550 Mhz'lik  işlemcisi.

LED flaşlı 5 Mp kameraya sahip Milestone, Motorola Media Link ve Motorola Phone Portal ile medya içeriklerinin yönetimini kolaylaştırıyor. Milestone'un microUSB, 3.5 mm kulaklık girişi de bağlantıları kolaylaştırıyor. Cihaz depolama için 8 GB bellek kartına sahip.

Türkiye'ye 999 TL satış fiyatıyla gireceğini öğrendiğimiz cihazın, Motorola'nın önümüzdeki aylarda gelecek yeni modellerinin de habercisi olduğunu ekleyelim. Türkiye piyasasında işlemcisi düşük olsa da rakip gösterilebilecek Samsung Galaxy S'e göre daha ucuz olan Milestone'un Android pazarını canlandıracağını düşünüyoruz.

Yorumlar (5)
 1. Serkan Serkan

  Şimdi amazonda 600 TL ye satılan cihaza buradan 1000 lira istemek biraz ayıp değil mi a motorola? samsung malum alanlarda 1000-1100 arası zaten satılmaya başlamış, sonra neden oradan aldın, bavulda getirdin....

 2. Sevil Sevil

  woww. çok sevindim bu habere. ilk müşterisi benim :)

 3. Fatih Fatih

  Acaba ne zaman geleceği konusunda bir bilgi var mı? Haberin kaynağı nedir?

  1. Fırat Demirel Fırat Demirel

   Ürüne Teknosa'lardan ulaşılabiliyor. Diğer satış kanalları konusunda bir bilgi yok henüz.

 4. Milestone 2 yurdışında yayınlanırken. Şunu burada satışa sokmak ayıp değil mi hemde fahiş bi fiyatla. Yurt dışından telefon getirtemiyormuyuz?