Notable: Web Siteleri Üzerinde Fikir Paylaşımı Aracı

Notable: Web Siteleri Üzerinde Fikir Paylaşımı Aracı

Notable AppNotable bir web sayfasının ekran görüntüsü üzerine notlar ekleyerek paylaşım yapmaya imkan veren yeni bir servis. Herhangi bir üyelik kaydı veya girişi yapmadan kullanabileceğiniz servise üye olduğunuz takdirde daha fazla özelliği kullanma şansına sahip oluyorsunuz.

Notable App Not EkleNotable'da hesap oluşturulduğunuzda kendinize ait bir alt alandına sahip oluyorsunuz ve çalışmalarınızı burada saklıyorsunuz. Ücretsiz üyeler 1 GB'lık alanı 3 kişiyle paylaşabiliyor ve bu üyelik ile ekran görüntüsü üzerine not eklemenin dışında görüntüyü kırpma, resim yükleme, kategoriler oluşturma ve çalışmanızı pdf olarak kaydetme özelliklerine de sahip oluyorsunuz.

Ayrıca hem ekran görüntüsü üzerindeki notlara hem de çalışma sayfasında yorum ekleyerek içeriği zenginleştirebiliyorsunuz. Çalışmaları arşivleyerek daha önceki sürümlerine geri dönme imkanı da tanıyan uygulama, ilgili web sayfasının koduna not eklemek ve seo bilgilerine erişmeyi de mümkün kılıyor.

Webrazzi Summit Notable

Büyük ekiplerden serbest web geliştiricilerine kadar herkesin kullanabileceği uygulama, ücretli modellerinde daha geniş bir alan, üst kategoriler ve gizli bağlantılar oluşturma seçeneklerine sahip. Tasarım ve kullanıcı arayüzü olarak son derece başarılı olan NotableApp, Zazzle ve Photobucket için iş yapan Zurb adlı bir tasarım şirketinin ürünü.

Firefox eklentisi ve iPhone uygulaması da bulunan uygulamayı en yalın şekilde kullanmak için bounceapp.com adresini ziyaret edebilir ve bir web sayfası üzerindeki yorumlarınızı hızlıca sosyal medyaya göndermek için de faydalanabilirsiniz. Son olarak servisi Mozilla, Twitter'ın da kullandığını belirtelim.

Benzer bir uygulama istiyorsanız Glass'a da göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.