Ve TechCrunch Artık AOL’in!

Bugün dünyada bilimum bloglarda dedikodusu etrafı saran ve bizim de paylaştığımız haber gerçekleşti. AOL dünyanın en popüler Web 2.0 blogu TechCrunch'ı satın aldı.

Biraz önce AOL CEO'su TechCrunch'ta kendisi bir yazı yayınladı ve "TechCrunch'ı aldık" dedi.

Birkaç satır kendi cümlesi sonrasında konuyla ilgili basın bültenini de yayınlayan Tim Armstrong, TechCrunch'ın bağımsız olarak yayınına devam edeceğini ancak şirketin tüm bloglarının ve konferanslarının artık AOL bünyesinde çalışacağını bildirdi.

Michael Arrington dahil olmak üzere tüm ekibin artık AOL bünyesinde olacağını da basın bülteninden öğrenmiş olduk ki zaten en azından bir süre için böyle olacağını herkes tahmin ediyordu. Michael Arrington aşağıda yayınladığımız videoda da izleyebileceğiniz gibi en az 3 yıl daha AOL ile olacağını belirtiyor.

Elbette satın alma rakamı ile ilgili bir bilgi verilmedi ancak piyasada konuşulanlar şirketin $50 - $60 milyon arasında bir rakama gittiği yönünde. Bu da geçmiş benzer satın almalar göz önüne alınarak yaklaşık yıllık gelirinin 5-6 katı olarak tahmin ediliyor.

Aşağıda Ustream üzerinden yayınlanan ve TechCrunch Disrupt'ta Michael Arrington ile Tim Armstrong'un anlaşmayı imzaladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.