Android'li Tabletler iPad'e Karşı
Teknoloji

Android'li Tabletler iPad'e Karşı

Piyasaya çıkan Android'li telefonların iPhone'a giderek daha ciddi rakip olmasıyla birlikte bir çok üretici de Android'li tabletlere yönelmişti. Almanya'da düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA 2010 da bu yılın modası tablet bilgisayarlar için oldukça hareketli geçti. Henüz adını duymadığımız üreticilerin dahi iPad'e rakip olabilecek Android'li tabletleri planladığı ortaya çıktı.

Android'li tablet pazarında Dell'in 5 inç boyutundaki Streak ile ilk çıkışının ardından, Samsung da IFA 2010'da beklenen modeli Galaxy Tab'ı tanıtmıştı. Android'li tabletleri listeleyen şuradaki kaynaktan derlediğimiz modeller ise önümüzdeki aylarda piyasaya çıkma hesapları yapıyor. Listeye dahil etmediğimiz tablet üreticileri arasında Palm'ı satın alan HP ve oyunseverlere özel akıllı telefon peşinde olan Sony de yer alıyor ve bu durum rekabetin ne kadar büyüyeceği hakkında ipucu veriyor. Uzakdoğulu üreticilerin başını çeken Huawei ise düşük fiyatlı tablet üretmek niyetinde.

Bunca alternatife karşılık yalnız bir şövalye gibi kalan ve Flash destklemeyen iPad bakalım neler yapacak. Google'ın rekabetin neresinde duracağı ise diğer bir merak konusu.

Yorumlar (6)
 1. ipad'in sahip olduğu ram yanlış yazılmış. doğrusu 256 mb olacak.

  1. Teşekkürler, düzelttik. ;)

 2. Umut Akyol Umut Akyol

  Samsung o fiyattan o tableti satamaz.

 3. Eğri oturup doğru konuşalım. Bunların hiçbiri ipad ayarında makineler değil. İlk olarak ipad'in pil ömrü gerçekten tatmin edici (10 saat kadar). Ayrıca çok çok önemli bir ayrıntı var ki o da IPS panele sahip olması. Bu tüm apple ürünlerinin görüntülerinin cam gibi olmasını sağlayan unsur. Ek olarak muhteşem bir App store desteği var ki diğer hiçbir alette bu boyutta bir destek yok. Android market henüz bu iş için yeterli değil. Tüm bu artılara rağmen fiyatı aşağı yukarı diğerleriyle aynı.

  Netice: Hepsinin toplam satışı ipad satışının yarısını bile geçmez.

 4. Project2010 Project2010

  Aman diyim 99$'lık tabletlerden almayın ben aldım 107$'lara çin malı dokunmatik ve hız yerlerdeydi.

  Ayrıca samsung galaxy'in rakip olacağını sanmam daha ekonmik rakipler lazımki alternatif olarak kullanabilsinler

 5. Ozan Dikerler Ozan Dikerler

  App Store gibi uygulama havuzlarını kursunlar, 2 kat fazlasını vermeye hazırım. Aksi taktirde ipad dışındakileri bedava verseler almam. 9inch lik hesap makinasını hamallık olsun diye mi taşıyacağız?