Tablet Dünyasında Rekabet Kızışıyor

Tablet dünyasına Apple'ın getirdiği hareketlilik giderek rekabet ortamına dönüşmeye başlıyor. Henüz ciddi bir rakibi olmayan iPad, önümüzde ki aylarda yine Android tabanlı ciddi rakiplerin baskısıyla ezilebilir.

Bir süre önce paylaştığımız habere destek niteliğinde bir haberde Financial Times'tan geldi. Gazetenin haberine göre Motorola Verizon ile birlikte iPad'in karşısına ciddi bir rakip çıkarmayı düşünüyor. Yeni cihazına Verizon'un FiOS adlı televizyon servisini entegre edeceği söylenen Motorola hali hazırda bu servisin set-top box'larını üretiyor ve Apple'ın eksik kaldığı televizyon tarafında fark yaratacağına inanıyor.

Motorola'ya büyük yükseliş kazandıran, Droid serisinde olduğu gibi tablet bilgisayarında da Android'i tercih edeceği kesin gibi. iPad'den daha ince ve daha şık bir ürünün piyasaya sunulmak istendiği de gelen haberler arasında. Son olarak 4,3 inçlik ekranıyla dikkat çeken Droid 2'nin de markanın bu konudaki planları hakkında fikir veriyor.

Verizon ve Motorola gibi Google da bu konuda sessiz kalıyor ancak uzmanlar bu konuda fikir yürütmeyi sürdürüyor. Diğer yandan LG de  Android'li Optimus serisine liderlik edecek ve iPad'e rakip gösterilen bir tablet hazırlığı içinde. Google'ın kendi tabletini çıkarma şansı Nexus One'da yaşadıkları nedeniyle korkutucu gelmese de bu alanda Blackberry, HTC ve Samsung'un planları olduğunu bilmek rekabetin kızışacağını düşündürüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.