iPhone 4 Cuma Günü 17 Ülkede Daha Satışa Çıkıyor - Türkiye Biraz Daha Bekleyecek

iPhone 4 Cuma Günü 17 Ülkede Daha Satışa Çıkıyor - Türkiye Biraz Daha Bekleyecek

Antenindeki probleme rağmen Apple'ın en hızlı çıkışı yapan ürünü olmayı başaran iPhone 4, 17 ülkede daha satışa çıkıyor.

Hali hazırda Almanya, Fransa, Japonya, İngiltere ve A.B.D'de satışta olan ürün; 30 Temmuz'dan itibaren Avusturalya, Avusturya, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Lüksenburg, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Singapur, İspanya, İsveç ve İsviçre'de de satışa sunulacak.

Bu durumda yeni iPhone'ların da modellerde olduğu gibi ülkemize 4. turda gelmesi kesin görünüyor. Tahminen Ağustos'un sonuna doğru 20 küsür ülkede daha satışa çıkarılacak olan ürün, Eylül sonlarında aralarında Türkiye'nin de bulunacağı toplam 88 ülkede satışa sunulmuş olacak.

Biz yeni iPhone'u ülkemizde görmeyi beklerken Apple tarafından ise ürün yetiştirmekte zorlanıldığı haberleri geliyor. Geçtiğimiz haftanın sonunda Apple yaptığı açıklamayla beyaz iPhone 4'lerin üretiminde beklediklerinden daha çok zorlandıklarını ve cihazların ancak yıl sonunda piyasaya çıkacağını duyurmuştu.

Bugün çeşitli bloglarda yer alan bir başka haber ise Apple'ın iPad'e olan aşırı talep yüzünden uluslararası genişlemesini biraz yavaşlatabileceği yönünde. iPad'in önemli parça sağlayıcılarından biri olan LG'nin CEO'su Kwon Young-Soo gazetecilere verdiği röportajda "Apple, yoğun talep ve parçaların yeterli miktarda temin edilememesi yüzünden bazı ülkelerde iPad'in çıkış tarihini erteleyebilir." şeklinde net bir açıklamada bulunmuş. Apple'ın geçtiğimiz hafta 9 ülkede daha iPad'leri satışa çıkarttığını göz önünde bulundurursak kalan ülkelerde ürünün resmi olarak satışa çıkması biraz daha gecikebilecek.

Yeni ürünlerin beklenenin üzerinde talep görmesi kuşkusuz Apple tarafında büyük bir mutluluk yaratmıştır, diğer taraftan ise şirketin istenilen miktarda ürün sağlamakta zorlandığı görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.