Mekanist.net'ten Grup Alışveriş Geliyor: Mekanist Fırsat

Mekanist.net'ten Grup Alışveriş Geliyor: Mekanist Fırsat

Birkaç hafta önce Mekanist.net'in Pond Ventures'dan bir yatırım aldığı bilgisini paylaşmıştık. Bu duyumu aldığımız kaynaklarımızdan şirketin grup alışveriş modelinde bir çalışmanın da içinde olduğunu öğrenmiştik. Zaten Mekanist.net'in grup alışveriş konusunda birşeyler yaptığını birkaç ay öncesinde de duymuştuk ancak şirket yetkilileri ile bu konuyu görüştüğümde doğrulamamışlardı. En azından iş modellerinde bunu değerlendirdiklerini ancak henüz net bir çalışmanın olmadığını belirtmişlerdi. Durum böyle olunca da elimizde kesin bilgi olana kadar bu haberi sizlerle paylaşmamıştık.

Aslında elimizde bu işin gerçekten planlandığına dair kanıtlar da vardı. Ama her ne kadar MekanistFirsat.com alan adı 25 Mayıs 2010'da satın alınmış olsa da bu projenin aktif olduğu anlamına gelmiyordu. Çünkü bizim duyumlarımız böyle bir fikrin olmasının ötesinde, ekibin aktif olarak mekanlarla görüştüğü yönündeydi.

Aklın yolu birdir mantığıyla baktığımızda Mekanist.net için uygun bir iş modeli olarak gözüken grup alışveriş sadece kağıt üzerinde bir fikir miydi yoksa aktif operasyonu başlamış bir proje miydi, emin olamamıştık.

Bugün ise kaynaklarımızdan bize ulaşan yeni bir bilgiye dayanarak Mekanist.net'in Mekanist Fırsat isimli hizmetinin çalışmalarının tam gaz devam ettiğini kesin olarak söyleyebiliriz.

Şirket yetkilileri bir süredir çeşitli mekanlarla görüşmeler yaparak Mekanist Fırsat için kampanya geliştirmeye çalışıyorlar.

Aşağıda Mekanist Fırsat ekibinin gittiği firmalara bıraktığı dökümanların taranmış hallerini paylaşıyoruz.

GÜNCELLEME: Mekanist.net güncel tanıtım dökümanını yazımızdan sonra gönderdi. En altta yazıyı ilk yayına aldığımızda paylaştığımız döküman şu anda kullanılmıyormuş. Sadece yakın oldukları birkaç mekana bu dökümanı verdiklerini belirttiler.

Fazlasıyla kalabalık olan grup alışveriş pazarında Mekanist.net'in sahip olduğu üye tabanı ve mekan bilgileri elbette şirkete rekabet avantajı yaratacaktır. Ancak bugüne kadar pazarda gördüğümüz dinamikleri göz önüne alarak, grup alışveriş konseptinde başarılı olmak için veritabanı ve sermayenin ötesinde ciddi bir tedarikçi yönetiminin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Mekanist.net bu konuda nasıl bir ekip kurdu ya da ne tür bağlantıları var bilemiyorum ama en azından ihtiyaç olan gereksinimlerin yarısından fazlasına sahip olarak yola çıkmasını önemli görüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.