Silikon Vadisi Merkezli Pond Ventures'dan Mekanist.net'e Yatırım Geliyor
Yatırım

Silikon Vadisi Merkezli Pond Ventures'dan Mekanist.net'e Yatırım Geliyor

Popüler mekan rehberi Mekanist.net bir süredir sessiz sedasız yoluna devam ediyordu. Bünyesinde 105.136 farklı mekan barındıran servis bana göre Türkiye'de hem lokasyon bazlı bir uygulama hem de grup alışveriş modelinde iş geliştirebilecek sayılı hazır girişimlerden biriydi. Hala bu potansiyelini korumaya devam eden Mekanist.net'le ilgili güvenilir kaynaklarımızdan aldığımız bir duyum şirketin yakın zamanda özellikle iş modellerini geliştirmesi ve büyüme stratejisini hayata geçirebilmesi için gerekli yatırımı bulduğunu işaret ediyor.

Aldığımız duyuma göre şirket, Silikon Vadisi ve İngiltere'de operasyonlarını sürdüren Pond Ventures'ın başı çektiği bir grup tarafından sağlanacak yatırımı finalize etmek üzereymiş. Yatırım grubunun azınlık hissedarı olacağı anlaşma henüz sonuçlanmamış ancak büyük ölçüde sona yaklaşılmış.

Gerçekleşecek yatırım miktarı hakkında net bir bilgimiz yok ancak Pond'un öncülüğünde gerçekleşecek yatırımın içinde bazı Türk melek yatırımcıların da sermayesi bulunuyormuş. Türk melek yatırımcılar gerçekleşecek toplam yatırımın yaklaşık %10'luk bölümünü karşılıyor olacaklarmış.

Konuyla ilgili Mekanist.net'ten görüştüğümüz iki yetkili yatırımla ilgili çalışmaları olduğunu ancak şu an için yorum yapamayacaklarını belirttiler.

Aldığımız duyumlara göre önümüzdeki haftalarda neticelenmesi beklenen yatırım operasyonunu takip ediyor ve gelişmelerle ilgili bilgi veriyor olacağız.

Yorumlar (5)
 1. @al__Lexis @al__Lexis

  benım cevabını merak ettıgım bir soru var

  Mekanist bu kadar guclu rakıplerı ongorerek pazara gırmemis midir

  yoksa hali hazırda tum sırketlerden 1-0 onde baslama sansı varken bu ıs modelını hayata gecirmede gec mi kalmıstır ...

 2. Çok beğendiğim ve potansiyeli olan bir site. Mekanist gibi uzman tv'den de çok umutluyum. Yarar sağlıcak içeriklerin bir kaç yıl içerisinde büyük patlama yapacağını düşünüyorum

 3. Guru Fasulye Guru Fasulye

  bir sohbet sirasinda, mekanist.net'in tr'de bir gsm sirketinden 1 milyonliraya satin alindigini duymustum, ya da teklif edildigini. Bu GSM sirketi bu veritabanini kendileri olusturacagina, mekanist.net'i alarak daha hizlica sonuca ulasabilecegini duymustum ayni sohbette. Gerceklesmemis bir satin alma da olabilir elbette Acaba bu konunun gerceklik payi var mi?

  1. Ben bu konuyu biraz daha farklı olarak duydum. GSM sektörü değil ama yakındı. Hatta Pond'la aynı dönemde gerçekleşen bir görüşme olduğu şeklinde gelmişti bilgi. Ancak malesef bu konuda aldığımız duyumları yazabilecek kadar netleştiremedik, Mekanist.net yetkilileri de doğrulamadılar.

 4. Barbaros Fendi Barbaros Fendi

  Yatırım geliyor, geliyor, az kaldı, son 100 metre sevgili seyirciler...