sevenload MÜ-YAP İle Anlaşarak Müzik TV'sini Yayına Aldı

sevenload MÜ-YAP İle Anlaşarak Müzik TV'sini Yayına Aldı

Almanya merkezli video ve fotoğraf paylaşım servisi sevenload, Türkiye'ye özel açtığı premium kanalla, Müzik TV'yi yayına aldı. MÜ-YAP ile gerçekleştirilen anlaşma sonucunda 4000'den fazla müzik videosunu barındıran servise tr.sevenload.com/muziktv adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir süre önce amerikan güreşi organizasyonu WWE'nin içeriği ile de premium bir kanal açan sevenload, Türk kullanıcılarından büyük ilgi görmüştü.

Aldığımız bilgiye göre Mart ayında 1.2 milyon tekil ziyaretçiye ulaşan servisin kullanıcılarının %56'sı erkek ve %44'u kadınlardan oluşuyor. Her ne kadar bu yazıda bahsettiğimiz iki kanal da daha çok erkek kullanıcılara hitap ediyor gibi dursa da, sanıyorum ki Düğün TV ve Devletşah'ın tariflerinin yer aldığı "Bizim Usul Makarna" kanalları aradaki farkı kapatıyor. :)

MÜ-YAP'ın bir süre önce YouTube'la anlaşarak bir kanal açtığını hatırlarsınız. Kurumun aynı şekilde sevenload'la gerçekleştirdiği anlaşma ile içeriğe ulaşmayı kolaylaştırmasını hem internet kültürü hem de eser sahiplerine gelir yaratması adına değerli görüyorum.

Ayrıca sevenload'un Müzik TV durumunu henüz bilemiyoruz ama YouTube'daki MÜ-YAP kanalının şu ana kadar 27,413,355 video gösterimi yapmış olmasını, Türk internet kullanıcılarının müzik videolarına olan ilgisini gösterir nitelikte kabul ediyorum.

Google Trends verilerine göre Türkiye'nin en popüler video sitesi izlesene.com'un en çok trafik aldığı anahtar kelimelerin başında "izlesene müzik" geldiğini göz önüne alacak olursak, sevenload'un yeni kanalının Türkiye pazarı için doğru adım olduğunu düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.