Quizy.me: Cevaplanmamış Soru Kalmasın!

Formspring.me'nin sosyal medyada estirdiği rüzgardan sonra aynı konseptte farklı projelerin geleceğini tahmin ediyorduk. Ne güzel ki proje çok uzaklardan gelmedi ve Ömer Ekinci'nin projesi olan Quizy.me kısa süre önce açıldı. Diğer soru cevap sitelerinden farklı olarak boşluk doldurmalı sorular oluşturup cevaplayabildiğiniz servisi, tasarımının basitliğiyle de çok başarılı bulduğumuzu söyleyebiliriz.

Basit bir formu doldurarak hatta Facebook Connect kullanarak sadece kullanıcı adınızı belirledikten sonra üye olabildiğiniz serviste daha önce siteye üye olmuş Facebook arkadaşlarınızı da hemen takip listenize ekleyebiliyorsunuz. Takibe aldığınız arkadaşlarınızın cevaplandırdığı sorulara yorum yapabilir, isterseniz "beğen"ebilirsinizde.

Diğer kullanıcıların oluşturduğu sorulara rastgele ardı ardına cevap vererek eğlenceli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Hatta bu şekilde ben kendimi kaptırıp 15 dakika gibi bir sürede 80 soru cevapladığımı söyleyebilirim.

Beta sürecinde olduğunu öğrendiğimiz servisin, tasarımında bulunan bazı özelliklerin şimdilik çalışmadığını ancak tasarımdan çıkartmaya gerek duyulmadığına göre kısa süre içinde yayına alınacağını tahmin ediyoruz. Site beta sürecinde olduğu halde beta olduğunu belirten herhangi bir ibare olmaması da gözümüzden kaçmadı :)

Quizy.me, sosyal ağlarla etkileşimini artırdıkça FormSpring.me'ye benzer bir yayılımla kısa sürede global bir kullanıcı kitlesine ulaşabilir. Ayrıca belirtmekte fayda var, Twitter entegrasyonu servisin global büyümesi için kritik rol oynayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.