CityDeal Türkiye Pazarına Girdi: SehirFirsati.com
E-Ticaret

CityDeal Türkiye Pazarına Girdi: SehirFirsati.com

Avrupa'da 14 ülkede çalışan ve birçok ülkede pazar lideri konumunda olan kolektif satın alma servisi CityDeal Türkiye pazarına giriş yaptı. SehirFirsati.com adıyla kurulan servis, son dönemlerin en popüler girişimlerinden ve Türkiye pazarı için ciddi fırsatlar barındırdığını sürekli dile getirdiğimiz Groupon modelinde çalışıyor.

Günlük olarak restaurant, sağlık merkezi ve çeşitli etkinlikler için indirimli fırsatlar sunan SehirFirsati.com'un, yani CityDeal'ın, global ortakları arasında önemli isimler yer alıyor. Cember.net'in XING'e satışında ve YemekSepeti.com yatırımında yer alan, hali hazırda EnUygun.com'un da yatırımcısı olan Samwer kardeşlerin girişimi olan CityDeal'da limango'nun sahibi dünyanın önde gelen parakende şirketi Otto'nun da ortaklığı bulunuyor.

Türkiye operasyonunu 16 kişi ile başlatan CityDeal'ın Genel Müdürlüğüne ise Emre Ekmekçi getirilmiş. Mulakat.net ve TurkMedya.com'un sahibi İnternet Holding'in kurucularından olan Emre Ekmekçi, aynı zamanda Monster Türkiye'nin kuruluşunda da görev almıştı.

Yıl sonuna kadar 50 kişilik bir ekiple 80 ilde fırsatlar sunmayı hedefleyen SehirFirsati.com, şu anda sadece İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Adana ve Afyon için günlük indirimler sunuyor.

Bugün yayınlanan popüler restaurant 360 İstanbul'da 20 TL'lik pizzayı 9 TL'ye satın alma fırsatını, bu gece yarısı (23 Nisan'ı 24 Nİsan'a bağlayan gece) devreye alınacak 1 TL'ye sinema fırsatı takip edecekmiş. Bu modeldeki girişimlerin en önemli kampanyası olarak kabul edilebilecek 1 TL ya da 1 EURO'luk sinema fırsatları tüm Avrupa'da ciddi talep alıyor.

Örnek vermem gerekirse, CityDeal'ın İngiltere versiyonu MyCityDeal.co.uk'de gerçekleştirilen 1 pound'luk sinema bileti 26.999 adet satılmıştı. İstanbul'da 1 TL'ye sinemaya gidebilmek isterseniz bu gece yarısından sonra SehirFirsati.com'un aslında bir tür gerçek açılışı olarak kabul edilebilecek fırsatını takip edebilirsiniz.

Şu an için Kipru'nun aktif olduğu Türkiye pazarında, Grupanya'nın kısa süre içinde yayına alınacağını öğrendik. Bunların dışında Grubal ve ekoloni de bu alanın gelecek diğer oyuncuları. Lokal oyuncuların yanında Almanya merkezli bir başka girişimin daha pazarımıza girerek rekabeti kızıştırma planları yaptığını da paylaşmış olayım.

CityDeal pazarımıza hali hazırda olgunlaşmış bir girişim olmadığı için satın alma yolunu seçerek giriş yapmadı ama bu alanda fırsatlar fazlasıyla devam ediyor. Bu sebeple daha önce de yazdığım gibi, Türkiye İnternet Pazarı Groupon'larını Bekliyor...

Yorumlar (18)
 1. Cemil Günel Cemil Günel

  Açık artırma siteleri ve karşılaştırma siteleri gibi oldu bir anda bir çok seçenek çıktı hangisi ayakta kalacak yoksa pazar hepsine yeter mi? Kullanıcı için iyi , şirketler için zorlu bir süreç hepsine başarılar.

  Saygılar.

 2. /dev/mach /dev/mach

  CityDeal ve Groupon'un aralarında bağlantı yok sanırsam. Bu durumda , CityDeal Groupon'un tasarımından ve renklerinden haylice esinleneceğine özgün bir tasarım çıkarsa fena olmazmıydı ? Klon site pek hoş durmamış.

 3. Takipci Takipci

  pizza fırsatı ne zaman sunuldu? bana sanki hiç satışa çıkmamış gibi geldi. bir hazırlık sayfası olarak durdu yani. yoksa kaçırırmıyım? 80 ilemi açacaklarmış?

 4. Ziyaretçi Ziyaretçi

  bu sitelerin gelir modeli hakkıda bilgisi olan var mı?

 5. kullanıcı için gerçekten iyi

 6. Harun Güner Harun Güner

  Merhaba,

  Türkiye'deki girişimlere www.firsatkuponu.com 'u da eklerseniz seviniriz. Çok yakında biz de başlıyoruz.

  Selamlar,

  Harun Güner

  1. Harun Güner Harun Güner

   Pek yakında lafı biraz belirsiz kalmış. :)

   Netleştirmemiz gerekirse, yarın yani 26 Nisan 2010 Pazartesi başlıyoruz.

   Ayrıca E-tohumtv'de de yarın röportajımız var. Güzel bir tesadüf :)

   Sevgiler,

   Harun Güner

   1. /dev/mach /dev/mach

    @Harun Güner : sayfanın altında ,

    "Fırsatkuponu.com'un Türkiye'de öncülüğünü yaptığı bu yeni alışveriş konsepti Amerika'da buralarda yankı buldu:"

    yazıp ardından wall street , forbes, time gibi isimleri saymak biraz fazla şark kurnazlığı olmuyor mu ? "Konsept" belki ilgi çekti ama bunu yapan başka firmalardı ve çıkan yazılar o firmalar hakkındaydı. "Onların" faydalanmak için çok kötü bir yol seçmişsiniz kanımca.

    Web sitelerinde genelde çalışılan firmalar yada hakkınızda haber yayınlayan kuruluşların bu şekilde logoları yayınlanır ( ve sizin yaptığınızın aksine link verilir ! ). Siz bunu açıkcası biraz kötüye kullanmışsınız.

    Yanlış anlaşılmasın , tabii ki türk girişimlerinin ortaya çıkması güzel birşey, ama biraz ali cengiz oyunlarından uzak durup yaptığımız iş ile ilgi çekmeye çalışsak nasıl olacak ?

    not: söylediklerime karşı anti-tez oluşturmakta serbestsiniz fakat bunu yaparken derdinizi bana değil de müşterilerinizi yanlış yönlendirmek amacıyla logolarını yayınladığınız firmalara anlattığınızı düşünürseniz daha tutarlı olacaktır.

  2. Watwat Watwat

   http://www.firsatkuponu.com/istanbul/

   getafreelancer'dan falan alınmış kod sanırım :)

 7. Harun Güner Harun Güner

  Merhaba,

  Fikirleriniz için teşekkür ederim. Burada bir Ali Cengiz oyunu yok.

  İnsanlar konsepti tanımadıkları için onlara güven vermek adına yapılmış birşey.

  Bunun ötesinde birşey yok. Yoksa insanlar "Bu ne ya, olurmu böyle şey" diyebilirler diye ekledik.

  Ama zaten dediğiniz gibi herşey iş başladıktan sonra ortaya çıkacaktır. O zaman Ali Cengiz oyunu mu yapmaya çalışıyoruz, yoksa başka bir misyonumuz mu var daha iyi anlarsınız.

  Selamlar,

  Harun Güner

 8. Eskişehir sayfasına girdiğimde devam eden bir kampanya için başvuruda bulunmaya çalışıyorum, her ne hikmetse yardım linkinde bahsettikleri Hemen Al butonunu göremiyorum. Site henüz aktif değil mi? Aktifse bu neyin nesi? Sanal bir fırsat yayınlayıp bizi mi yiyorlar diye de düşünmeden edemiyorum.

 9. Mustafa Tan Mustafa Tan

  Bir çok girişimde olduğu gibi bunda da talebi karşılayacak ürün yok.

  Halen arkadaşınızı getirin bonus kazanın diye yayın yapıyorlar ama bu bonusu harcayacak fırsat veremiyorlar.

  Girişimler hazır olmadan bu şekilde tanıtmanın da dezavantajı bu maalesef :(

 10. http://www.sehirfirsati.com/missed-deals/istanbul baktigimizda almanca "ansehen" yazisini karsimiza cikaracak kadar amatör olan site.

 11. Bu ara çıkışa geçen bir fikir oldu bu, piyasada hangilerinin ayakta kalacağını kestirmek şimdiden mümkün değil tabii, zaman içinde sundukları fırsatlar, etki alanları gibi kriterler belirleyecektir bunu. www.firsatiniyarat.com 'da Eskişehir, Isparta, Kütahya, Afyon da faaliyet gösterecekmiş, henüz açılmamış, şimdilik sadece haberdar olmak isteyenlerin adreslerini alıyorlar ama tasarımları da yukarıdaki örnekten renkli olacak gibi, kullanıcıya renkli tasarım mı? Sade tasarım mı? Kıyaslaması yapma fırsatı da verecek diyebiliriz belki. Sonuçta aynı tarz olacak gibi duruyor. Daha başka siteler de çıkacaktır yakın zamanda, rekabet olması güzel ama sayı arttıkça batan fikir sayısı da o oranda fazla olacak.

 12. M. Sevim M. Sevim

  Biraz aceleye getirilmiş havası olsa da gerçekten tutulacak bir servis olacağına inanıyorum. Almanya'da CityDeal'ı birçok kez kullandım, gerçekten ara sıra harika fırsatlar çıkabiliyor.

 13. valla 26 nisan da aldığım afm sinema biletim 9 mayıs itibariyle hala gelmemiştir, webrazzi'den duyduk,güvenilirdik dedik ama pek öyle gözükmmedi ilk tecrübemden

  1. kargodan kaynaklanan bir sorun nedeniyle bir gecikme olmuş, kupon elime geçti, sehirfirsati'nin ilgi ve alakası için kendilerine tekrar teşekkür ederim, bizzat aradılar sorunu çözdüler.

   bundan sonraki kampanyalara dahada güvenerek katılıcam.zaten gittikçe güzel firsatlar çıkmaya başladı :)

 14. Mehmet Güleryüz Mehmet Güleryüz

  Bu alandaki rekabet kızışıyor anlaşılan. Radikal'de okudum. Şehir fırsatları pazarına yeni bir oyuncu da Ağustos ayının başında giriyormuş. adresi de www.indipanya.com olacakmış.