Foursquare 100 Milyon Dolar Eder mi? Yahoo da Bunu Merak Ediyor

Foursquare 100 Milyon Dolar Eder mi? Yahoo da Bunu Merak Ediyor

Silicon Valley Insider'ın Foursquare ve Yahoo! ile yakın ilişkideki kaynaklara dayandırdığı habere göre Yahoo!, Foursquare'i yaklaşık 100 milyon dolarlık bir değerleme ile satın alıp-almamayı değerlendiriyormuş.

Web 2.0'ın başında ilk popüler olan servislerden olan Flickr'ı 2005'te 35 milyon dolara satın alan Yahoo!, bundan birkaç ay sonra Delicious'ı daha 300 bin üyesi varken satın almıştı. Bu satın almalarla ürün yelpazesini genişleten şirketin, 2006 ve 2007 yıllarında Facebook ile görüşmeler yaptığı ancak görüşmelerin olumsuz sonuçlandığı biliniyor.

Günümüze dönecek olursak son yıllarda zor dönemler geçiren Yahoo!, Microsoft tarafından satın alınmak istendi. Bu teklifi reddeden Yahoo CEO'su Jerry Yang koltuğundan oldu. Onun yerine gelen Carol Bartz ise Microsoft ile 10 yıllık bir arama motoru anlaşması yaparak şirketin en değerli bölümünü Microsoft'a bıraktı.

Şimdilerde ise, Yahoo'nun yeniden eski konumuna gelebilmesini sağlamak için "yeni büyük şeyi" yakalama arayışı sürüyor. Foursquare bu anlamda Yahoo'nun ilacı olabilir mi? Daha 1 yıllık bir girişim olan ve şu anda 1 milyon üyesi dahi bulunmayan Foursquare için 100 milyon dolar, yüksek bir değerleme gibi görünüyor. Diğer taraftan büyük balıkları (Google, Facebook) kaçırma konusunda uzman olan Yahoo!, bu sefer riske girerek fiyatı yüksek olmasına rağmen satın almayı gerçekleştirebilir.

Yahoo! sözcülerinin şimdilik yorum yapmamayı tercih ettikleri konu hakkında gelişmeler önümüzdeki aylarda belli olacak. Sizce Foursquare 100 milyon dolar eder mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.