Put.io Üyelik Paketleri ve Ücretleri Belirlendi - Satışlar Bu Gece Başlıyor!

Put.io Üyelik Paketleri ve Ücretleri Belirlendi - Satışlar Bu Gece Başlıyor!

Pilli'nin henüz kapalı beta sürecindeyken bile hem Türk hem dünya çapındaki kullanıcılardan büyük ilgi gören online depolama ve dosya paylaşım servisi put.io bugünlerde kapalı betadan çıkıp herkese açılmaya hazırlanıyor.

Beta süreci boyunca ücretsiz olarak sadece Webrazzi ve TechCrunch gibi kanallardan dağıtılan davetiyeleri alan kullanıcılar tarafından kullanılabilen put.io, önümüzdeki birkaç hafta içinde ücretli olarak tüm dünyaya açılıyor olacak. Ancak put.io ekibi bu ücretli açılışta bile paketleri limitli olarak satmayı planlıyor.

Satışa sunulacak paketlerin limitlerine geçmeden önce birçok mevcut ve potansiyel kullanıcı tarafından merak edildiğini bildiğimiz ücretlendirme konusuna gelelim.

Put.io üyelik paketleri ve ücretleri

Basic, Pro, Premium olmak üzere 3 farklı paket seçeneği ile satılacak olan put.io üyelikleri, tahmin edeceğiniz gibi paketler kapsamında farklı bant genişliği ve depolama seçenekleri sunuyor. Aylık $4.90, $9.90 ve $19.90 olan bu paketler inanıyorum ki birçok kullanıcıyı fazlasıyla memnun edecek. Çünkü servisi kullanan beta üyelerinin tam da istedikleri türden bir ücretlendirme olduğu kanaatindeyim.

Zaten Pilli yetkilileri, yani put.io ekibi de fiyatları belirlerken beta kullanıcılarının kullanım trendlerini göz önüne almışlar. Kullanıcıları dosya indirme eğilimlerine göre sınıflandıran ekip, her kullanıcının kendi segmentinde sunulan limitlerle mutlu olacağını dile getiriyor.

Birkaç hafta içinde her paket için belirlenmiş olan satış limitleri ile başlanacak olan satışta yaklaşık 5000 slot, yani paket satışı hedefleniyor. Bunlar en küçük, orta ve en büyük paket için farklı slotlar anlamına geliyor. İlk partide bu limitler 5000 küçük paket, 1000 orta boy paket ve 500 büyük pakete denk geliyor.

Aşağıda paket içeriklerini görebilirsiniz. Fikir olması adına servisin ücretsiz olarak sunulan beta üyelikleri kapsamında 50 GB depolama hakkı ve 150 GB bant genişliği sağladığını da paylaşmış olayım.

Beta kullanıcılarına öncelikli ve bant genişliği hediyeli satış bu gece başlıyor!

Üyelik paketlerinin belirli adetlerde satılacak olması sebebiyle açıkta kalabilecek mevcut beta kullanıcılarını üzmek istemeyen put.io ekibi, bu gece 00:00 itibariyle ön satışı beta kullanıcılarına açıyor.

Eğer şu anda put.io kullanıcısıysanız gece yarısından itibaren bu üç paketten size uygun olanı satın alabilirsiniz. Böylece birkaç hafta içinde satışa sunulacak üyelik paketlerinin tükenmesi ihtimalinde problem yaşamazsınız. Ayrıca beta kullanıcısı olup ön satış sürecinde ücretli pakete geçerseniz put.io size 100 GB ek bant genişliğini de hediye ediyor olacak.

Diğer taraftan eğer beta kullanıcıları 9 Nisan tarihine kadar ücretli paketlerden birini sipariş etmezlerse beta sürecinde aldıkları ücretsiz üyelikleri dondurulacak ve 7 gün süreyle dosyaları saklanacakmış. Eğer bu 7 gün içinde sipariş verilirse devam etme şansları olacak, ancak 16 Nisan'dan sonra sipariş vermemiş olan hesaplar ve bunlara ait dosyalar sistemden silinecekmiş.

Bu gece 23:00 - 00:00 arası güncelleme sonra satış başlıyor

put.io yetkilileri satış sürecini özellikle 1 Nisan'da başlatmamışlar. Malum, şaka sanılabilirdi :) Bu sebeple bu gece yarısı, yani 1 Nisan'ı 2 Nisan'a bağlayan gece saat 00:00'da satışlar başlamış olacak. Ücretli üyeliklerin başlayacağı bu yeni versiyona geçiş için de 23:00'den 00:00'a kadar sistemde güncelleme yapılacak ve site kapalı olacakmış. Bu bilgiyi de paylaşmış olalım...

Put.io paketleri ve ücretleri sizi mutlu etti mi?

Şahsen put.io'nun son derece mantıklı paket ve ücret seçenekleri sunduğunu düşünüyorum. En azından kendim için satın alma yapmayı planlıyorum. Birçok beta kullanıcısı için de aynı şekilde ücretli paketlerin ilgi çekici olacağını düşünüyorum. Ancak unutmamak gerekir ki, bugüne kadar put.io'yu hiç kullanmamış birçok kullanıcı var. Onların beta kullanıcıları kadar servisin değer yaratan özelliklerini  denemesi mümkün olmayacak. Bu sebeple belki kısa süreli de olsa, düşük limitli de olsa ücretsiz bir paket sunmak gerekli olabilir. Zaten put.io ekibi de inanıyorum ki bu konuda bir planlama yapmıştır ve bu yönde bir modeli hizmete sunacaktır.

Put.io dünya çapında ses getirmeye ve başarı kazanmaya devam edebilir

Put.io hakkında hem Webrazzi'deki hem TechCrunch'taki haberleri yaptığımızda hep aynı tepkileri ve yoğun ilgiyi almıştık. Birkaç dakika içinde tükenen davetiyeler ve sonrasında özel olarak talep edilen beta üyelikleri karşılaştığımız genel durumlardı.

Mantıklı ücretlendirme ile bu talebi sabit tutabileceğini tahmin ettiğim put.io, önümüzdeki dönemlerde yasal platforma da uygun bir modelleme ile dünya çapında ses getiren Türk girişimlerinden birisi olabilir. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bu gece başlayacak yumuşak geçiş gösterecek ve hep birlikte gelişmeleri izliyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.