3 Nisan'da ilk sahiplerine kavuşacak olan Apple iPad için uygulama başvuruları açıldıktan sonra InfoXenter hazırlamış olduğu Twitter uygulamasının demosunu paylaştı.

Twitepad adı verilen uygulama Twitter'ı etkin kullanabilmek için bünyesinde entegre bir web tarayıcı barındırıyor. Tweet'lerde yer alan linkleri bu tarayıcı da açmanın yanısıra, küçük boyutlu bir önizleme de linklerin içeriği hakkında fikir sahibi olmanızı sağlıyor. iPad'in büyük ekranını oldukça güzel  kullanan InfoXenter, Instapaper ile istediğiniz linkleri daha sonra okumanıza imkan veriyor. Twitepad ile çok sayıda Twitter hesabını kontrol etmek ve onlarca Tweet'i tek ekranda görebilmek de uygulama için oldukça faydalı olmuş.

Web tabanlı bir uygulama olması açısından Twitter OAuth ile desteklenen Twitepad'e hızlı bir şekilde giriş yapıp tweetlemeye başlayabiliyorsunuz. Twitepad, göndermiş olduğunuz Tweetleri ve arkadaşlarınızın kullanıcı bilgilerini de sizin için iPad üzerinde saklıyor. Web üzerindeki bir sayfayı paylaşmak istediğiniz de ise Twitepad butonunu kullanabiliyorsunuz. TwitePad link paylaşımlarınızda url kısaltma servisi olarak Bit.ly'yi kullanıyor.

Twitepad demosunu WebrazziTV üzerinde izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.