Twitter Kullanıcısı Ne Zaman Uyur?

Twitter kullanıcılarının mesajlarını baz alarak kendi algoritması üzerinden tahmini uyku saatlerini belirleyen bu küçük uygulamayı son derece eğlenceli bulduğumu söyleyebilirim. SleepingTime.org adresinden ulaşabileceğiniz bu eğlenceli küçük uygulamada uyku saatlerini öğrenmek istediğiniz Twitter kullanıcısın kullanıcı adını yazmanız yeterli. Kullanıcının bulunduğu zaman dilimini ve gönderdiği tweet'leri çeken servis uykuda geçtiğini düşündüğü saat aralığını hızlıca paylaşıyor.

İnternet üzerindeki aktivitelerin ne tür bilgilere dönüşebileceğini göstermek adına da dikkat çekici bulduğum bu küçük aracın verdiği sonuçların da şaşırtıcı derecede mantıklı olması ayrı bir konu.

Mesela Webrazzi'nin Twitter hesabı olan @webrazzi'yi kontrol ettiğimizde gece 1:00 ile sabah 07:00 arasında uykuda olduğumuzu görüyoruz ki yerinde bir tahmin diyebilirim. Kişisel Twitter hesabım olan @ardakutsal'dan kontrol yapacak olursak da gece 02:00 ile sabah 08:00 gibi bir sonuç alıyoruz ki, onu sabah 07:00 yapabilirsek daha doğru olacak. :)

Peki, ülkemizden popüler bazı isimlerini kontrol edelim. Mesela Serdar Kuzuloğlu'nun (@mserdark) uyku saatlerini oldukça merak ettim. Kendisinin düzenli olarak sabahın erken saatlerinde "artık yatma saati" gibi tweet'lerini hatırladığım için çıkan sonuç pek şaşırtmadı. Sabah 04:00 ile 10:00 arası Serdar Kuzuloğlu'nun uyku saatleriymiş. Doğru mudur bilemiyorum, cevabı kendisinden bekleriz. :)

Hızlıca baktığımızda Burak Büyükdemir (@burakbuyukdemir) 01:00 - 08:00 arasında, Ersan Özer (@ersanozer) ise 01:00 - 09:00 arasında uyuyormuş.

Eğer Türkiye'nin en popüler Twitter kullanıcıları üzerinden bu uygulamayı deneyip sonuçları bizlerle paylaşmak isterseniz, işte TwitterTakip.com'da popüler kullanıcılar, işte SleepingTime.org'da eğlenceli uygulama...

Biz biraz bakındık, Ahmet Hakan da Serdar Kuzuloğlu'undan geri kalmıyor uyku saatleri açısından. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.