Hızlı Girişimciler Aranıyor - Startup Weekend İstanbul Kayıtları Başladı

Hızlı Girişimciler Aranıyor - Startup Weekend İstanbul Kayıtları Başladı

Ülkemiz bu yıl NuBridge ile global internet pazarında oldukça önem kazanacağını göstermişti. Bu defa yeni bir etkinlik girişimcileri etrafında toplamaya hazırlanıyor. 16-18 Nisan tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek Startup Weekend ile girişimciler 54 saat içinde bir Startup çıkarma şansına kavuşacak.

2007'de başlayan ve şu anda Clint Nelsen ve Marc Nager'ın yönettiği StartupWeekend, 2 senede dünyanın en önemli girişimcilik etkinliklerden biri olmayı başarmış. İlk kez İstanbul'da da düzenlenecek olan StartupWeekend, bu yıl Paris, Londra, Hamburg ve  Atina'da gerçekleştirilmiş. Dünyanın çeşitli şehirlerinde girişimci, yazılımcı ve yatırımcıları biraraya getiren etkinlik ilk kez İstanbul'da ücretsiz olarak yapılacak.

16-18 Nisan tarihlerinde Microsoft ve Özyeğin Üniversitesi sponsorluğunda Microsoft İstanbul ofisinde gerçekleştirilecek etkinliğin  kayıtları geçen hafta başladı ve 1 Nisan'da kapanacak. Başvurular değerlendirdikten sonra seçilen katılımcılar 200 kişilik bu özel etkinliğe katılabilecek.

Etkinliğin Türkiye sorumlusu Tuğçe Ergül'den aldığımız bilgiye göre yöneticilerden Clint Nelsen d SW İstanbul için ülkemizde olacak. 54 saatl durmadan devam edecek maratonda katılımcılar önce girişim fikirlerini kısa süreli olarak anlatma fırsatı bulacak. Ardından yapılacak seçimlerle beğenilecek fikirler için takımlar oluşturulacak ve yeni internet şirketlerinin temeli atılacak.

Son gün proje taslaklarını hazırlayan girişimcilerden 3'ü jüri tarafından seçilecek ve Türk ve Amerikalı yatırımcılardan destek alma şansını yakalayacak. Aynı zamanda tüm fikirler Amerika'da StartupWeekend tarafından duyurulma şansına sahip olacak. Daha önce Foodspotting, Escape My Date ve Skribit gibi girişimler çıkaran StartupWeekend'e katılmak istiyorsanız http://istanbul.startupweekend.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ekip olarak katılmayı deneyip içerde hayal ettiğiniz internet girişimini de gerçekleştirmeniz mümkün. Umarım ülkemiz için güzel fikirler ve başarılı projeler çıkaracak bir etkinlik olur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.