Google Fotoğraf Düzenleme Servisi Picnik'i Satın Aldı
Yatırım

Google Fotoğraf Düzenleme Servisi Picnik'i Satın Aldı

Son dönemlerin popüler online fotoğraf düzenleme servisi Picnik Google tarafından satın alındı. Söz konusu satın alma her iki şirketin de resmi bloglarından duyuruldu. Böylece Flickr'ın da fotoğraf düzenleyicisi olarak kullanılan Picnik bir Yahoo! şirketi olan Flickr'a hizmet verirken Google tarafından satın alınmış oldu.

Bu satın alma sonrasında Google sahibi olduğu fotoğraf paylaşım servisi Picasa'ya çok büyük olasılıkla Picnik'i entegre ediyor olacak. Peki, Flickr buna karşılık ne yapacak? Pazardaki rakibi olan Picasa'nın kardeşini servisinin bir parçası olarak tutmaya devam edecek mi? İşte, bu sorunun cevabını henüz bilemiyoruz.

Şu an için çok net bildiğimiz şu ki, Google son dönemlerde reMail, Aardvark gibi enteresan ürünler satın alıyor ve bünyesine katıyor. Bu ürünlerin hepsinin de yeni nesil ve sosyal birer tarafı bulunuyor.

Picnik'i denemediyseniz kısa süre içinde göz atmanızı öneririm. Zira, son derece kolay arayüzleri ve yüksek performansı ile masaüstünden farksız bir kullanım tecrübesi ve kolaylıkla fotoğraflarınızı düzenlemenize, tabir-i caizse "editlemenize" olanak sunuyor.

Yorumlar (9)
 1. Mustafa Uysal Mustafa Uysal

  bence devam eder.Büyük şirketlerin işlerine akıl sır ermiyor belli bir noktadan sonra.Bkz.myspace microsoftun ama arama özelliğinde bing yerine google kullanıyo :)

  1. Koç Blog Koç Blog

   Myspace kendi başına bir firma. Microsoft'a ait değil.

   MySpace, Inc. Announces Executive Changes sitesinde böyle diyor.

  2. Myspaces News Corp. şirketine ait.

   http://www.newscorp.com/

 2. Koç Blog Koç Blog

  Yahoo My Photos ile flört yapıyor gibi. Belkide hiç uğraşmaz Flickr'ın kendisi üzerine Picnik gibi bir yapı ilave eder. Zaten google Picnik'i alınca Flickr'ın tahtını sallayacağını aklının ucundan bile geçirmemiştir.

  Çünkü ne yapsa fotoğraf alanında Yahoo'ya rakip olamaz. Mail alanında da olamadı hala. Yahoo hala mail hesabı ve kullanım oranı sıralamasında dünya birincisi.

 3. Koray Bek Koray Bek

  Flickr üzerinde Picnik gerçekten çok başarılı, kullanımı kolay ve etkili bir program. Flickr'dan ayrılırsa yazık olur. Üzülürüm :)

 4. Murat Murat

  mustafa uysal myspace microsoft'un değil sanırım. bunu neye dayanarak söyledin ?

 5. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Google işini bilir.. Ufaktan ufaktan giriverir piyasaya, sonra bi bakmışız yahoo fotoğraf alanında 2. olmuş.. Hatta 1 günde istediği internet alanında çok rahat 1.olabilir.

  En basitinden google istese 1 gün boyunca anasayfasına kendi bünyesindeki sitesinin reklamını koysa, tüm dünya tercih eder o siteyi! pehh!..

 6. Saxobay Saxobay

  I would like to Introduce www.Fatpaint.com a free, full featured, online graphic design software for doing layered painting, vector drawing, photo editing and page layout. It's the first Flash based painting program with full support for pressure sensitive Pen Tablets.

  Fatpaint has more drawing and painting features than any other online graphics application, and it has built-in thousands of graphical resources.

 7. ya iyide picnik kapandı satıldı gitdi google ye e nerden faydalanacağız o programı link verin ya :'(