Rotaa.com - Temiz İnternet için Arama Motoru
Webrazzi TV

Rotaa.com - Temiz İnternet için Arama Motoru

Rotaa.com temiz internet sloganıyla ve 5 farklı özelleştirmiş arama seçenekleriyle oluşturulmuş bir arama motoru projesi olarak karşımıza çıktı. Google, Bing, Fizy gibi sitelerin API ve arama fonksiyonlarını kullanarak servis veren Rotaa.com, bu sitelerin en iyi özelliklerini öne çıkartıyor.

Web aramasında Google'ı kullanan Rotaa.com, Görsel aramada Bing'i, Müzik aramasında Fizy'yi tercih etmiş. Rotaa editörleri tarafından eklenen sitelerin öncelikli olarak görüntülenmesini sağlayan arama motoru internette oluşan bilgi kirliliğininin önüne geçmeye çalışıyor. Daha başlangıç aşamasındaki bir girişim olan Rotaa.com, ileriki dönemde API'lar üzerinden yaptığı aramayı geliştirerek farklı bir arama seçeneği olarak ortaya çıkabilir.

Not: Webrazzi.TV'yi kurduğumuzda amaçlarımızdan biri olan girişimlerin videolu tanıtımlarını yayınlama fikrini şimdiye kadar çokta hayata geçirememiştik. Rotaa.com gibi sadece birkaç girişim hazırladıkları videoları bize göndererek Webrazzi.TV'de yer aldılar. Sizde girişiminizin tanıtım filmini Video Gönder sayfamızdan bize ileterek Webrazzi.TV'de yer alabilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. wowwwww.helal olsn kanka.başarılarnn defamını diliorm ;)

 2. A.yasin Gündüz A.yasin Gündüz

  Mynetin bile google üzerinden arama yaptığı günümüzde gerçekten güzel bir girişim olmuş.

 3. Serkan Esgin Serkan Esgin

  Çok güzel bir çalışma.Artık anasayfam olarak kullanmaktayım.Ellerinize sağlık.

 4. Demir Demir

  en iyi arama motorlarının en iyi özellikleri alınarak oluşturulunca sonuç kötü olmuyor haliyle. iyi fikir. elinize sağlık.

  1. Mustafa Uysal Mustafa Uysal

   Değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.

   Bir diğer amacımızda web sitelerinin seo taktikleriyle arama motorlarında yükselmesini önlemekti.Özellikle forum sitelerindeki artışla birlikte internet "bilgi çöplüğü" haline gelmeye başladı.Öncelikli hedefimiz güvenilir bilgiye en hızlı bir şekilde ulaştırmaktır ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz.