Rotaa.com - Temiz İnternet için Arama Motoru

Rotaa.com - Temiz İnternet için Arama Motoru

Rotaa.com temiz internet sloganıyla ve 5 farklı özelleştirmiş arama seçenekleriyle oluşturulmuş bir arama motoru projesi olarak karşımıza çıktı. Google, Bing, Fizy gibi sitelerin API ve arama fonksiyonlarını kullanarak servis veren Rotaa.com, bu sitelerin en iyi özelliklerini öne çıkartıyor.

Web aramasında Google'ı kullanan Rotaa.com, Görsel aramada Bing'i, Müzik aramasında Fizy'yi tercih etmiş. Rotaa editörleri tarafından eklenen sitelerin öncelikli olarak görüntülenmesini sağlayan arama motoru internette oluşan bilgi kirliliğininin önüne geçmeye çalışıyor. Daha başlangıç aşamasındaki bir girişim olan Rotaa.com, ileriki dönemde API'lar üzerinden yaptığı aramayı geliştirerek farklı bir arama seçeneği olarak ortaya çıkabilir.

Not: Webrazzi.TV'yi kurduğumuzda amaçlarımızdan biri olan girişimlerin videolu tanıtımlarını yayınlama fikrini şimdiye kadar çokta hayata geçirememiştik. Rotaa.com gibi sadece birkaç girişim hazırladıkları videoları bize göndererek Webrazzi.TV'de yer aldılar. Sizde girişiminizin tanıtım filmini Video Gönder sayfamızdan bize ileterek Webrazzi.TV'de yer alabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.