CrunchPad'in Ruhu JooJoo'da Hayat Buldu!
Teknoloji

CrunchPad'in Ruhu JooJoo'da Hayat Buldu!

Michael Arrington'ın Techcrunch'da bir yazısında bahsettiği dileği olarak büyümeye başlayan CrunchPad, son safhada Singapurlu üretici Fusion Garage'in yan çizmesi sonucu Arrington'ın ellerinden kayıp gitmişti. Dokunmatik ekranlı bir mobil cihaz olarak keyifli internet deneyimi sunması planlanan CrunchPad'e danışman olarak hayat veren Arrington, gelen bu şok edici haberin ardından üzüntüsünü dile getirmiş ve anlaşmazlığın hukuki boyuta taşınacağını söylemişti.

Bir kaç gün önce gelen bu kötü haberin ardından, Fusion Garage CEO’su Chandra Rathakrishnan bugün Arrrington'in rüyası olan nam-ı diğer CrunchPad ile bir tanıtım yaptı. Fusion Garage'in JooJoo adını verdiği ürün, daha önce paylaşılan prototiplere benzer şekilde gayet başarılı ve kullanışlı bir görüntü çiziyor. 12,1" büyüklüğünde 1366 x 768 çözünürlüklü bir ekrana sahip olan JooJoo, bir adet usb girişi ile güç kaynağı ve mikrofon/kulaklık kullanımı için girişlere sahip.

Bluetooth destekleyen cihazın 3G desteklememesini ise önemli bir eksik olarak görebiliriz. Hızlı bir şekilde açılan JooJoo'nun çalışması için sadece özel tarayıcısını başlatması yetiyor. Üzerinde açma/kapama tuşu dışında bir tuş barındırmayan cihazın tarayıcısında popüler uygulamalar ve servisler kullanıma hazır şekilde geliyor. Kategorilere ayrılmış servislere tek dokunuşla ulaşmak ise gayet keyifli göründüğünü itiraf etmeliyim.

Basit arayüzü ve şık tasarımıyla kullanıcılarını memnun edeceğe benzeyen JooJoo'nun fiyatı ise Arrington'ın sıkıntısını destekler nitelikte. CrunchPad'e 200-300$ arası bir fiyat düşünen Arrington'ın kemiklerini ölmeden sızlatacak JooJoo'nun fiyatı 499$! Bu fiyatla sipariş almaya başlayan Fusion Garage 11 Aralık günü bir lansman yapacakmış. Arrington ile aralarında herhangi bir anlaşma olmadığını ve ürünü Arrington konuyu açtığında zaten geliştirmekte olduklarını dile getiren Fusion Garage'in bu çıkışı yapmak için neden bu kadar beklediği ise bir soru işareti!

joojoo joojoo crunch pad

Yorumlar (6)
 1. "yaz çizdi" değil, yan çizdi olacak :)

  1. Arda Kutsal Arda Kutsal

   Teşekkürler, düzelttik.

 2. Dijital çerçevelere benziyor.

 3. Bulent E Bulent E

  Apple'in tablet cikarması icin guzel bir bahane oldu , apple daha pahali satsa bile 10 kisilik bir startup'dan daha cok satar herhalde. Arada olan kontratsiz is yapan avukat Arrington'a oldu..

 4. Altan Alpay Altan Alpay

  Bu arada mahkemelik olmuslar..

 5. Kaan Batu Kaan Batu

  Fiyat gayet makul bence