Yılbaşı Online Alışveriş Rehberi

2010 yılı yaklaşırken biyilbasi2010rçok online alışveriş sitesi yılbaşına özel kampanyalar ve ürün sayfaları oluşturmaya başladı. Çevrimdışı yaşamdaki yılbaşı hareketliliğinin her geçen yıl çevrimiçine de taşındığını görerek, bu alandaki özel fırsatları Webrazzi okuyucuları ile paylaşmamızın değerli olacağını düşündük.

Başlamadan önce hemen birkaç noktanın altını çizelim. İncelediğimiz e-ticaret siteleri bizim aklımıza gelen ve listelerimizde bulunanlardı. Gözden kaçırma ihtimaline karşı ayrıca FriendFeed ve Twitter üzerinden de duyuru yapıp geri dönüş istedik. Gelen e-posta ve mesajlardaki siteleri de inceledik ve değerlendirdik. Eğer gözümüzden kaçan siteler varsa yorumlarda yılbaşı kampanyalarını paylaşabilirler.

Webrazzi okuyucularına özel avantajlar sunan online alışveriş siteleri

HepsiBurada-YY1

HepsiburadaLogoHepsiburada.com yılbaşına özel 3 farklı kategori oluşturmuş. Yeni yılı evde karşılamak isteyenler için "Evde Yılbaşı", yılbaşına özel giyim ürünleri için "Yılbaşı Giyim" ve farklı kategorilerden ürünlerin yer aldığı "Noel Baba" sayfaları bulunuyor. Hepsiburada'nın yılbaşını en ciddiye alan gruplardan biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca, şirket yılbaşını hedefleyerek "Hepsi Olsa" isimli bir bölümü de yayına almış. Kullanıcıların hediye listesi oluşturabildiği bu bölüm yılbaşı için hediye seçimi sürecini kolaylaştırabilir, istediğiniz bir hediyeyi de alabilme ihtimalinizi artırabilir.

Webrazzi'ye Özel İndirim

Webrazzi okuyucuları HepsiBurada.com'dan yapacakları alışverişlerde "WebRazziHB" kodunu kullanarak indirim de alabiliyor olacaklar. Yılbaşı süsleme ürünlerinde ve iç giyim ürünlerinde %10, hediyelik, takı ve ev tekstil ürünlerinde ise %5 indirim Webrazzi okuyucularına özel olarak HepsiBurada.com tarafından sağlanıyor olacak.

İndirimden yararlanmak için indirimin yer aldığı ürünü sepete ekleyip, sepetim sayfasındaki "Çek no:" bölümüne "WebRazziHB" kodunu girmeniz yeterli.

Külçe altınlar ve  22 ayar bilezikler indirime dahil değildir.

hediyedenizi-YY1

hediyedenizi-logoHediyeDenizi.com yılbaşına özel bir bölüm açmış ve burada kırmızı iç çamaşırından, noel babalı çikolatalara kadar farklı ürünleri biraraya toplamış. Ayrıca HediyeDenizi.com Webrazzi için 5 adet her biri 50 TL değerinde hediye çeki sağladı. Yorumlarda Webrazzi için en güzel yılbaşı dileğini yazan okuyucularımıza bu çekleri hediye ediyor olacağız. Belirli bir kriter yok. Bizim için iyi dileklerinizi yazın, ekibimizin en beğendiği 5 yoruma hediye çeklerini verelim. ;)

limango-YY1

Üyelerine özel indirimli alışveriş imkanı sunan limango (davetiye için tıklayın) yılbaşı için özel bir kampanya yayınlamış. Servisin popüler ürünlerinin yer aldığı "Yeni Yıl Özel" kampanyasında iç çamaşırdan, ev aksesuarına, oyuncaktan, elektronik ürünlere, giyimden, takıya kadar birçok ürün %70'e varan indirimlerle sunuluyor. Bu kampanyanın 10 Aralık'a kadar süreceğini belirtmiş olalım. limango'nun Webrazzi'ye özel sunduğu seçenek ile henüz siteye üye olmayan okuyucularımız hem Webrazzi davetiye linki üzerinden üye olabilir hem de üyeliklerini takiben 5 TL hediye çeki kazanabilirler. limango'ya üye olmak için davetiye linki: http://www.limango.com.tr/welcome/webrazzi2

Yılbaşına özel çalışmalar yapan diğer online alışveriş siteleri

ereyon-logoeReyon.com.tr yılbaşına özel bir bölüm oluşturmuş ve "Hoşgeldin 2010" adı altında Noel Baba kostümünden, PlayStation oyununa kadar birçok ürünü bu bölümde listelemiş. Yılbaşına özel tasarım anlamında ereyon.com.tr de özen gösteren şirketlerden biri diyebiliriz.

deppo_logoDeppo.com yılbaşına özel olarak tasarımında bazı küçük dokunuşlara yer vermiş. Menülerine eklediği "Yılbaşı" kategorisinin dışında, ana sayfasından da yılbaşı özel sayfalarının duyurusunu yapıyor. Yılbaşına özel tatlı ve yiyecek seçeneklerinin dışında, hediyeler, çiçekler ve tabi ki kırmızı iç çamaşırları da oldukça fazla ürünle birlikte bu bölümde listelenmiş.

tchibo1Farklı konseptlerdeki ürünlerini fiziksel mağazalarında gördüğümüz Tchibo, online mağazasında da döneme uygun olarak "Yılbaşı Daveti" konseptini yayına almış. Yılbaşına özel ev eşyalarının yanı sıra, dekoratif ürünler, süsler hatta oyuncaklar da bu kategoride yer alıyor.

ickiburada-YY1Online içki satışı gerçekleştiren ickiburada.com yılbaşına özel oluşturduğu "Yılbaşı Sepeti" bölümünde bireysel ve kurumsal kullanım için özel olarak hazırlanmış içki sepetlerine yer veriyor. Çikolata, kuruyemiş ve içki bulunan sepetler hediyelik olarak alışverişini online yapmak isteyenler için iyi bir alternatif olabilir.

oyuncax-YY1Online oyuncak satışı gerçekleştiren OyuncaX.com yılbaşı için özel bir bölüm açmış ve çam ağacı, noel baba kostümü ve yılbaşı süsleri gibi farklı ürünleri "Yılbaşı & Noel 2010" adı verilen bu kategoride biraraya getirmiş. "Nereden buluruz?" denebilecek bu tür ürünler için incelemenizde fayda olabilir.

hayalpanosu1Kişiye özel çikolata ve tatlı satışı gerçekleştiren HayalPanosu.com yılbaşı için açtığı özel bölümde farklı ürünlere yer vermiş. Seçtiğiniz çikolatanın paketine istediğiniz tasarımı basabilen servis, farklı hediye seçenekleri için göz önüne alınabilir.

Online pasta siparişi verilebilen PastaVar.com yılbaşı için özel tasarımlı pastalar sunuyor. Kullanıcılarına isterlerse kendi pastalarını tasarlama şansı da veren servis, yılbaşına özel önemli şehirlerin görüntüleriyle süslenmiş pastaları size ulaştırıyor. Eğer evinizde yılbaşı kutlayacaksanız, pasta siparişinizi de online verebildiğinizi söylemiş olalım.

biggshop1BiggShop.com yılbaşına özel bir kategori oluşturmak yerine 25 Aralık'a kadar yapılacak tüm alışverişlerde %20 indirim kampanyası başlatmış. Tüm ürünlerde geçerli olacak indirim hediye alışverişini online yapacaklar için değerli olabilir.

myhouse_logoEv tekstil ve dekorasyona odaklı online alışveriş sitesi MyHouse yılbaşı için özel bir katalog oluşturmak yerine, tüm ürünlerinde geçerli olan %15 indirim uygulamasını başlatmış.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.