Amazon Private Shopping'e $3 Milyar Mı Yatıracak?

Amazon Private Shopping'e $3 Milyar Mı Yatıracak?

vp-logo1Birkaç gündür söylentilerini duyduğumuz ve biraz önce Mike Butcher'ın TechCrunch'da haberini yaptığı olası satın alma, gündemi bir süre meşgul edecek gibi duruyor. Her ne kadar Vente-Privee yetkilileri doğrulamasa da, dünyanın e-ticaret devi Amazon'un private shopping konseptinin öncü şirketini satın almak üzere 2 milyar euro yani yaklaşık 3 milyar dolar üzerinden görüşme yaptığı söyleniyor.

Fransa merkezli şirket 1000 çalışanıyla bu yıl 650 milyon euro ciro hedefliyor ve hali hazırda Almanya, İspanya, Fransa, İtalya ve İngiltere'de operasyonlarını sürdürüyor.

Ülkemizdeki private shopping şirketleri olan limango ve Markafoni'yi göz önüne alıp, kullanıcıların mevcut ilgisi ve pazarın geleceğini de düşünerek Vente-Privee'nin cirolarına ve dedikodularda geçen değerlemesine daha mantıklı bakabiliyoruz. Hem bulunduğu alanın en önemli oyuncusu olup hem de internetin en büyük 5 ekonomisinde yer almak söz konusu olduğunda işin boyutu haliyle biraz değişiyor.

Diğer taraftan Amazon'un son dönemlerdeki yatırımlarını da dikkatlice incelemenizi öneriyorum. Özellikle yaptığı satın almalardan ve e-ticaret'te yöneldiği yoldan gelecek vizyonu ve ön görüsünü anlamak mümkün olabiliyor.

Yazının başında da belirttiğim gibi bu satın alma haberi henüz sadece duyumlara dayanıyor ama bu sektörde ateş olmayan yerden duman tütmediğini de son derece iyi biliyoruz...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.