Whispurr: Mikro Fısıltılar Servisi

Mikro Bloglama'da Twitter'in açtığı çığır ile benzer modeller üretilmeye başlanmıştı. Bununla beraber çıkan yerel ve global örneklerden sonra şimdi de Whispurr ile tanıştık. Servis özellik ve hedefleriyle daha işlevsel görünen bir mikro blog modeli sunuyor.

İsmini whisper (fısıldamak) fiilinden alan bu servis, mikro bloglamayı daha aktif bir eyleme dönüştürmeye çalışıyor. Özel ve genele 300 karakterlik ileti gönderebildiğiniz Whispurr'da 30 saniyelik videolarınızı da paylaşmanız mümkün. Kendi url kısaltma servisini kullanan projenin henüz API'leri açılmış değil ancak yakın zamanda bunu da görmek mümkün olacak.

Whispurr  birebir  iletişimde Twitter'dan daha tatmin edici bir sisteme sahip. Yakında "social connect" modüllerini de kullanacak olan servisin grup mantığı ise Team adı altında sunulmak üzere hazırlanıyor. İletiler için göz ardı etme, favorilere ekleme ve yönlendirme gibi küçük detayların unutulmaması da güzel ama genel olarak beğendiğim Whispurr'ın tasarımı, hızlı dinamik bir kullanım için tekrar gözden geçirilebilir.

whispurr mikroblogging

Whispurr'ın mobil entegrasyonu için de çalışıldığını öğrendiğim servisin kurucularından Hakan Güzelgöz projeyi Türkiye'den yönetiyor. Global anlamda sosyal paylaşım ve iletişim imkanını hem özel hem de genele aynı platformda sunmayı amaçlayan Whispurr'ın diğer bir Türk katılımcısı ise projede tasarımcı olarak  görev alan Kerem Suer. Dublin'de bulunan bir şirket çatısı altında ilerleyen çok uluslu WhisPurr'a mikro bloglama diyarında başarılı bir gelecek diliyorum. (Daha kısa olsun isterseniz Wpurr.com üzerinden de servise bağlanabilirsiniz.)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.