Webstar Türkiye'nin 21 Yarışmacısı ve Fikri Belirlendi
Etkinlikler

Webstar Türkiye'nin 21 Yarışmacısı ve Fikri Belirlendi

Dijital fikir sahiplerinin projelerini hayata geçirebilmelerine yardım edebilmek için kurgulanan yarışma Webstar Türkiye‘nin ön jürinin değerlendirmesi sonucunda kısa listeye alınan 21 yarışmacısı belirlendi.

Toplam 2814 başvurunun gerçekleştiği yarışmada dilerseniz illere göre başvuru sayılarını sitede oluşturulan fikir haritası üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ön elemeyi geçen ve kısa listeye alınan yarışmacılar Webstar Türkiye web sitesinde de yayınlandı.

 • Yiğit Mihrioğlu - Manisa
 • Canan Kızıl - İstanbul
 • Tarık Yıldız - İstanbul
 • Mutlu Doğuş Yıldırım - İstanbul
 • Engin Ertuş - İstanbul
 • Ulaş Erkara - Muğla
 • Yusuf Dörtlemez - Antalya
 • Hazar Çelik - İzmir
 • Mahmut Sipahi - İstanbu
 • Serkan Sülün - İzmir
 • Güldeniz Akpolat - İstanbul
 • Filiz Soylu - Kayseri
 • Baran Can Aydın - İstanbul
 • Melek Zeydan - Aydın
 • Savaş İncekara - İstanbul
 • Sinem Orçen - İzmir
 • Alp Çoker - Ankara
 • Selman Konar - Ankara
 • Eren Çamlıkaya - İstanbul
 • Nurcan Karakuş - İzmir
 • Tuba Tırın - İstanbul

Bugün yarışmanın final jürisi Bahçeşehir Üniversitesi'nde buluşarak 21 fikir arasından kazananı belirleyecek. Yarışmanın ödül töreni ise 6 Kasım günü gerçekleşecek.

Yorumlar (18)
 1. Hata yapıp bu yarışmaya katılan biri olarak merakla bekliyorum birinci gelecek projeyi. Aslında şu 21 projeyinin tamamını da merak ediyorum.

  Bakalım neymiş harika fikirleri.

 2. Eray Oral Eray Oral

  Fikir haritasına baktım, sanırım 81 ilden de katılım var. Bu çok güzel.

  1. Volkan Akkuş Volkan Akkuş

   Ben de baktım. Gerçekten çok hoşuma gitti. Belki de bizde iş vardır.

 3. Hüseyin Taşdemir Hüseyin Taşdemir

  Bayanların hatırı sayılır varlığı dikkat çekici. Bu arada Serdar Öztürk'ün dediği gibi her 21 projenin açıklanması gerekirdi bencede.

  1. Ceyhun Gungor Ceyhun Gungor

   Bayanların hatırı sayılır varlığı mı? Yoksa WebStar tarafından bayanların ön plana çıkarılıp, demekki Türkiye'de bayan girişimciler de var dedirtme çabası mı..

   Tüm bunları fikirler açıklanırsa anlayabiliriz..

 4. Tarik Tarik

  Bende katıldım fakat sonradan kafama dank etti,bence bu 21 kişi düzmece sonuçta 2814 fikir arasından eleyerek araklanıcak bir çok fikir çıkmıştır :) İyi sanatçılar taklit eder, büyük sanatçılar ise araklar.

 5. Tufan Tufan

  Sitede bu yarışmaya başvuran insanların fikir haklarının korunduğunu belirtecek birşeyler olmalıydı. Yarışmanın asıl amacı olan online proje bankasına kimlerin erişimi olacak buda belli değil. Ben şahsen bu tip yasal belirsizlikler içinde iş yapabilecek bile olsa fikrimi bu şekilde teslim etmem.

 6. ee hepimiz biliyoduk fikirlerin araklanacagını. neden bile bile gönderiyosunuz ki? sahsen burdaki arkadasların kimseye muhtac oldugunu düşünmüyorum. O yüzden saglam bi fikriniz varsa kesinlikle cok güvendiginiz insanlarla paylasın.

  1. Aytaç Zeren Aytaç Zeren

   Buda sayısal loto gibi be kardeşim:D Umut dünyası.

 7. Decameron Decameron

  sağlam fikriniz varsa ben size 5bin + notebook veririrm yahu ;)

 8. Aytaç Zeren Aytaç Zeren

  Evet arkadaşlar bu yarışmaya bende fikrimi gönderdim. Sizler gibi bende araklandığını düşünüyorum fikirlerimin. Haa aslında fikir avcısı olan beyinsiz dangalakların, kendi beyinlerinin ürünü olmayan yenilikçi fikirleri bir şekilde araklayarak ortaya ben yaptım diye çıkması çokta uzun soluklu bir başarıyı peşinden getirmeyecektir çünkü nasıl ki fikri üretmek zor bir işse o fikri hayata geçirecek hareket planını devreye koymak, fikri canlı tutmak ve sürekli inove etmek te (Türkçe karşılığı heralde "yenilikler katmak" tır) ayrı bir beyin çabası ister.

  Korkmayın dostlarım. Ürettiğimiz fikirlerin hepsini hayata geçiremeyecekler. Hepsini uygulayamayacaklar. Bir kaç tanesine girişip yarıyolda bu iş tutmadı diyip bırakacaklar. Önemli olan fikre sahip olmak değil ki... Fikrin taşıdığı enerjiye de sahip olmak gereklidir.

  Google'ın fikir yarışmasına da katıldım. Fikrimin çok büyük bir kopyası, bizim Türk çocuklar tarafından hayata geçirildi. Şimdilik susuyorum. Birgün google satın alırsa bu fikri o zaman benimde elimde belgelerimi ortaya koymam için bir sebep olacak.

  Aslında benim için fikri kimin hayata geçirdiği önemli değil. Benim için gazetelerde boy boy manşet olmak ta önemli değil. Ben sadece fikrimin hayata geçtiğini göreyim ve bu ülkeye, vatana millete bir katkı olarak geri dönsün bana yeter. İsimlerin bir önemi yok.

  Başkasının fikri üzerine çöreklenip, fikir tutunca bu iş benimdi diye ortaya çıkanlara gülmekten başka ne yapabiliriz ki. Bu nasıl bir karaktersizliktir onuda takdirinize bırakıyorum.

 9. Mehmet Ali Sabuncuoğlu Mehmet Ali Sabuncuoğlu

  2814 fikrin katıldığı yarışmada 2824. katılımcı Nurcan Karakuş ile

  2831. katılımcı Tuba Tırın nasıl ilk 21 e girebiliyorlar?

  Başvuru tarihinden sonramı başvurdular?

  1. Atamert Ölçgen Atamert Ölçgen

   Dört işlemle açıklanabilecek gibi değil. Bu küçük hatanın daha sonra düzeltilmesi ihtimaline karşı: http://img97.imageshack.us/i/webstar.png/

  2. Harika Fikir Harika Fikir

   Kesinlikle ilginç bir tespit

   ???

  3. Mehmet Ali Sabuncuoğlu Mehmet Ali Sabuncuoğlu

   Bu tespiti ilk olarak Bu projenin en yetkili kişisi olan Uğru Şekerin blogunda yazdım. (ugurseker.com) Kendisi ne bana cevap verdi açıklama mahiyetinde ne de blog yorum bölümünde sorumu onaylayıp aktif hale getirdi. Yani yazım günlerdir onaylanmayı bekliyor:)

   Güzel ülkemde böyle büyük sponsorlarında adıı kullanarak kendilerini rezil edecek bir yarışma yapmalarından ötürü kızsammı gülsemmi bilmiorum. Binlerce katılımcıyı katıldığına pişman ettirme gibi zor işi becerebildiler ya. Helal olsun.

  4. evet bizimde dikkatimizi çekti ve sorduk 2814 fikir değilmiş başvurulan, bi 60 tanesi dalgasına yazmış göndermişler onları silmişler...

 10. Mustafa Mustafa

  500 karakter vererek proje anlatılmasını bekliyen bir organizasyon nasıl başarılı olur cidden merak ediyorum_?zaten 500 karakterde anlatılabilecek bir fikirse hiç uğraşma bile,(başvuru forumlarında max yazı limiti 500 karakterdi).Gereksiz icat

  1. İhsan Dişkan İhsan Dişkan

   Mustafa; Filmini insanlara bir cümleyle anlatabiliyorsan, o film iyi filmidir diye söylerler. Yanlış hatırlamıyorsan 140 karakterlik twitter mesajıyla proje toplayan yatırım firması bile vardı..