Webstar Türkiye’nin 21 Yarışmacısı ve Fikri Belirlendi
Arama
Etkinlikler

Webstar Türkiye’nin 21 Yarışmacısı ve Fikri Belirlendi

Dijital fikir sahiplerinin projelerini hayata geçirebilmelerine yardım edebilmek için kurgulanan yarışma Webstar Türkiye‘nin ön jürinin değerlendirmesi sonucunda kısa listeye alınan 21 yarışmacısı belirlendi.

Toplam 2814 başvurunun gerçekleştiği yarışmada dilerseniz illere göre başvuru sayılarını sitede oluşturulan fikir haritası üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ön elemeyi geçen ve kısa listeye alınan yarışmacılar Webstar Türkiye web sitesinde de yayınlandı.

 • Yiğit Mihrioğlu – Manisa
 • Canan Kızıl – İstanbul
 • Tarık Yıldız – İstanbul
 • Mutlu Doğuş Yıldırım – İstanbul
 • Engin Ertuş – İstanbul
 • Ulaş Erkara – Muğla
 • Yusuf Dörtlemez – Antalya
 • Hazar Çelik – İzmir
 • Mahmut Sipahi – İstanbu
 • Serkan Sülün – İzmir
 • Güldeniz Akpolat – İstanbul
 • Filiz Soylu – Kayseri
 • Baran Can Aydın – İstanbul
 • Melek Zeydan – Aydın
 • Savaş İncekara – İstanbul
 • Sinem Orçen – İzmir
 • Alp Çoker – Ankara
 • Selman Konar – Ankara
 • Eren Çamlıkaya – İstanbul
 • Nurcan Karakuş – İzmir
 • Tuba Tırın – İstanbul

Bugün yarışmanın final jürisi Bahçeşehir Üniversitesi’nde buluşarak 21 fikir arasından kazananı belirleyecek. Yarışmanın ödül töreni ise 6 Kasım günü gerçekleşecek.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (19)
 1. Serdar Öztürk dedi ki:

  Hata yapıp bu yarışmaya katılan biri olarak merakla bekliyorum birinci gelecek projeyi. Aslında şu 21 projeyinin tamamını da merak ediyorum.

  Bakalım neymiş harika fikirleri.

 2. Eray Oral dedi ki:

  Fikir haritasına baktım, sanırım 81 ilden de katılım var. Bu çok güzel.

  1. Volkan AKKUŞ dedi ki:

   Ben de baktım. Gerçekten çok hoşuma gitti. Belki de bizde iş vardır.

 3. Bayanların hatırı sayılır varlığı dikkat çekici. Bu arada Serdar Öztürk’ün dediği gibi her 21 projenin açıklanması gerekirdi bencede.

  1. Ceyhun Gungor dedi ki:

   Bayanların hatırı sayılır varlığı mı? Yoksa WebStar tarafından bayanların ön plana çıkarılıp, demekki Türkiye’de bayan girişimciler de var dedirtme çabası mı..
   Tüm bunları fikirler açıklanırsa anlayabiliriz..

 4. Tarik dedi ki:

  Bende katıldım fakat sonradan kafama dank etti,bence bu 21 kişi düzmece sonuçta 2814 fikir arasından eleyerek araklanıcak bir çok fikir çıkmıştır 🙂 İyi sanatçılar taklit eder, büyük sanatçılar ise araklar.

 5. Tufan dedi ki:

  Sitede bu yarışmaya başvuran insanların fikir haklarının korunduğunu belirtecek birşeyler olmalıydı. Yarışmanın asıl amacı olan online proje bankasına kimlerin erişimi olacak buda belli değil. Ben şahsen bu tip yasal belirsizlikler içinde iş yapabilecek bile olsa fikrimi bu şekilde teslim etmem.

 6. dan dedi ki:

  ee hepimiz biliyoduk fikirlerin araklanacagını. neden bile bile gönderiyosunuz ki? sahsen burdaki arkadasların kimseye muhtac oldugunu düşünmüyorum. O yüzden saglam bi fikriniz varsa kesinlikle cok güvendiginiz insanlarla paylasın.

  1. Aytaç ZEREN dedi ki:

   Buda sayısal loto gibi be kardeşim:D Umut dünyası.

 7. decameron dedi ki:

  sağlam fikriniz varsa ben size 5bin + notebook veririrm yahu 😉

 8. Aytaç ZEREN dedi ki:

  Evet arkadaşlar bu yarışmaya bende fikrimi gönderdim. Sizler gibi bende araklandığını düşünüyorum fikirlerimin. Haa aslında fikir avcısı olan beyinsiz dangalakların, kendi beyinlerinin ürünü olmayan yenilikçi fikirleri bir şekilde araklayarak ortaya ben yaptım diye çıkması çokta uzun soluklu bir başarıyı peşinden getirmeyecektir çünkü nasıl ki fikri üretmek zor bir işse o fikri hayata geçirecek hareket planını devreye koymak, fikri canlı tutmak ve sürekli inove etmek te (Türkçe karşılığı heralde “yenilikler katmak” tır) ayrı bir beyin çabası ister.

  Korkmayın dostlarım. Ürettiğimiz fikirlerin hepsini hayata geçiremeyecekler. Hepsini uygulayamayacaklar. Bir kaç tanesine girişip yarıyolda bu iş tutmadı diyip bırakacaklar. Önemli olan fikre sahip olmak değil ki… Fikrin taşıdığı enerjiye de sahip olmak gereklidir.

  Google’ın fikir yarışmasına da katıldım. Fikrimin çok büyük bir kopyası, bizim Türk çocuklar tarafından hayata geçirildi. Şimdilik susuyorum. Birgün google satın alırsa bu fikri o zaman benimde elimde belgelerimi ortaya koymam için bir sebep olacak.

  Aslında benim için fikri kimin hayata geçirdiği önemli değil. Benim için gazetelerde boy boy manşet olmak ta önemli değil. Ben sadece fikrimin hayata geçtiğini göreyim ve bu ülkeye, vatana millete bir katkı olarak geri dönsün bana yeter. İsimlerin bir önemi yok.

  Başkasının fikri üzerine çöreklenip, fikir tutunca bu iş benimdi diye ortaya çıkanlara gülmekten başka ne yapabiliriz ki. Bu nasıl bir karaktersizliktir onuda takdirinize bırakıyorum.

 9. Mehmet Ali Sabuncuoğlu dedi ki:

  2814 fikrin katıldığı yarışmada 2824. katılımcı Nurcan Karakuş ile
  2831. katılımcı Tuba Tırın nasıl ilk 21 e girebiliyorlar?

  Başvuru tarihinden sonramı başvurdular?

  1. Atamert Ölçgen dedi ki:

   Dört işlemle açıklanabilecek gibi değil. Bu küçük hatanın daha sonra düzeltilmesi ihtimaline karşı: http://img97.imageshack.us/i/webstar.png/

  2. Harika Fikir dedi ki:

   Kesinlikle ilginç bir tespit
   ???

  3. Mehmet Ali Sabuncuoğlu dedi ki:

   Bu tespiti ilk olarak Bu projenin en yetkili kişisi olan Uğru Şekerin blogunda yazdım. (ugurseker.com) Kendisi ne bana cevap verdi açıklama mahiyetinde ne de blog yorum bölümünde sorumu onaylayıp aktif hale getirdi. Yani yazım günlerdir onaylanmayı bekliyor:)

   Güzel ülkemde böyle büyük sponsorlarında adıı kullanarak kendilerini rezil edecek bir yarışma yapmalarından ötürü kızsammı gülsemmi bilmiorum. Binlerce katılımcıyı katıldığına pişman ettirme gibi zor işi becerebildiler ya. Helal olsun.

  4. rrr dedi ki:

   evet bizimde dikkatimizi çekti ve sorduk 2814 fikir değilmiş başvurulan, bi 60 tanesi dalgasına yazmış göndermişler onları silmişler…

 10. mustafa dedi ki:

  500 karakter vererek proje anlatılmasını bekliyen bir organizasyon nasıl başarılı olur cidden merak ediyorum_?zaten 500 karakterde anlatılabilecek bir fikirse hiç uğraşma bile,(başvuru forumlarında max yazı limiti 500 karakterdi).Gereksiz icat

  1. İhsan Dişkan dedi ki:

   Mustafa; Filmini insanlara bir cümleyle anlatabiliyorsan, o film iyi filmidir diye söylerler. Yanlış hatırlamıyorsan 140 karakterlik twitter mesajıyla proje toplayan yatırım firması bile vardı..

Bir Yorum Yazın