Markafoni Türkiye'deki Başarısını Global'e Çevirmeye Hazırlanıyor

Markafoni Türkiye'deki Başarısını Global'e Çevirmeye Hazırlanıyor

markafoni-logoTürkiye'de e-ticaretin sessiz sakin büyüme gösterdiği private shopping alanının ilk oyuncusu Markafoni hakkında şirketin kurucusu ortaklarından Tolga Tatari Webrazzi'ye özel bazı bilgiler verdi.

Türkiye dışında Avustralya'da da operasyona başlamış ve sektör lideri konumunda olan şirketin farklı ülkelerde de Markafoni'nin yerel markalarını hayata geçireceğini bu fırsatla öğrenmiş olduk.

Türkiye operasyonunda 600 bin üyeye ulaşmış olan şirket, ilk olarak Eylül ayında 7 haneli ciroyu görmüş ve bu aydan itibaren nakit akışını pozitif duruma geçirmiş. Üyelerinin %85'inin her ay siteye girdiğini söyleyen Tolga Tatari, aylık 64 kampanya sınırını aştıklarını ve hedeflerinin de ayda 100 kampanya olduğunu paylaştı.

Yurtdışından yatırımcıların hali hazırda giriş yaptığı ve şu günlerde de yeni bir tur yatırım için görüşmelerin sürdüğünü öğrendiğimiz Markafoni'nin günlük ortalama 60 bin tekil ziyaretçisi bulunuyor.

brandsexclusive-logo2010 sonuna kadar 7 ülkede operasyon başlatmayı düşünen şirket, Avustralya'da BrandsExclusive adıyla çalışıyor ve brandsexclusive.com.au üzerinden yayın yapıyor. Öğrendiğimize göre bugüne kadar BrandsExclusive Avustralya'da aralarında medya şirketlerinin de olduğu 3 gruptan teklif almış. Ancak bu teklifler şirket tarafından kabul edilmemiş. Yazının başında da belirttiğimiz gibi BrandsExclusive Avustralya'da sektör lideri konumunda bulunuyor.

Ukrayna ve Yunanistan'da öncelikli olarak operasyona geçmeyi düşünen Markafoni, şu günlerde söz konusu pazarlardaki konumlandırma için yatırımcı seçimini gerçekleştiriyormuş.

Merak edenler olacağına inandığım için son olarak şu bilgiyi de paylaşmış olayım; Markafoni'nin Türkiye'de 30 kişilik bir ekibi bulunuyor ve önümüzdeki süreçte 10 kişilik daha istihdam düşünülüyor.

Türkiye'de son derece değer verilen ve kullanıcılar tarafından da ilgi gördüğünü bildiğimiz private shopping konseptinin hayata geçirilmediği daha birçok ülke bulunuyor. Markafoni'nin bu açığı farkedip global operasyona geçmesini elbette öncelikle kendileri sonrasında da Türk internet sektörü adına önemli görüyorum. Diğer taraftan ülkemizdeki e-ticaret pazarının gelişimi adına da geniş kitlelere ulaşıyor olmalarının potansiyel kullanıcıları internetten alışverişe yönlendirmek adına pozitif etkisi olduğuna inanıyorum.

Önümüzdeki günlerde Markafoni ile ilgili global ölçekte yatırım haberleri duyarsak şaşırmayalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.