Webrazzi 1000 Yazıyı Devirdi... Şimdi 1001. Yazı!
Genel

Webrazzi 1000 Yazıyı Devirdi... Şimdi 1001. Yazı!

Webrazzi'de bugün yazdığımız 1000. yazı Ali Altuğ Koca'ya kısmet oldu. Dile kolay 1000. yazı... 3 yılı aşan birlikteliğimizde 1000. yazıyı devirmiş olduk. Kitap yapsak kaç cilt olurdu şu anda kestiremiyorum...

Madem Altuğ 1000. yazıyı yazdı, 1001. yazı da benim olsun dedim... :)

Öncelikle, 1000. yazının Ali Altuğ Koca'ya denk gelmesi benim için inanılmaz anlamlı oldu. Webrazzi ve Crenvo'nun herşeyi, benden sonraki en sorumlu kişisi Altuğ'nun 1000. yazıyı yazmış olmasına gerçekten çok memnun oldum. Teşekkürler Altuğ!

Bu fırsatla, bugüne kadar bizimle birlikte olan sizlere, desteğini bizden esirgemeyen sponsorlarımıza ve elbette benimle birlikte olan Webrazzi ekibinin değerli üyeleri, Erhan Erdoğan, Fırat Demirel ve Hasan Başusta'ya sonsuz teşekkürler.

Şimdi şöyle bir durup bugüne kadar Türk ve global internet sektöründe Webrazzi ile nelere şahit 0lduk diye düşünüyorum da, açıkcası aklıma bir sürü haber ve konu geliyor. Peki sizin aklınıza neler geliyor?

Şu aşamada şöyle birşey yapmak istiyorum.

3 yıla 1000 yazı sığdıran Webrazzi'yi siz anlatmak ister misiniz?

Sizin için Webrazzi ne ifade ediyor ve sizde Webrazzi'nin bir yeri, özel bir durumu var mı?

Söz sizin... Eğer birkaç cümle paylaşırsanız bizi çok mutlu edersiniz...

Yorumlar (37)
 1. Said Murat Said Murat

  Webrazzi'yi 2.yılında takip etmeye başladım. Bu takip işini 3.yıl yoğunlaştırdım. RSS ve Ebültenlerle takip etmeye başladım. Günlük olarak ilk açtığım sitelerden biri haline geldi... Yazılımcı olmam ve haliyle teknolojiye de aşırı ilgi duymam hasebiyle de hem teknorazzi'nin hem de webrazzi'nin tutkulu takipçilerinden oldum... Ve şimdi gurur duyuyorum... Webrazzi'yi birkaç paragrafa sığdırmak zor... Ama kısaca belirtmek gerekirse, bir blog anca bu kadar değerli olabilir... Hem Türkçe hem 2.0... Tebrik ve teşekkür ediyor, Başta siz(Arda Kutsal) olmak üzere tüm ekibinizin başarılarının devamını diliyorum...

 2. 1001. yazının ilk yorumu da bana ait olsun...

  Webrazziyi google toolbara ekleyeli çok oluyor, her yeni tarayıcı sayfası açtığımda W harfinin yanındaki oka umutla basıp aşağı doğru inen menude acaba yeni bir şey varmı diye bakıyorum. Yeni birşeyler olunca gözlerimin içi gülüyor :)

  Burada her yeni başarı haberi okuduğumda seviniyorum ve hele bu haber bizim çocuklara aitse daha çok seviniyorum.

  Webrazzide daha nice güzel yazılar okumak dileğiyle ...

  1. Said Murat Said Murat

   sanırım ilk yorum benden gelmiş :)

   1. Evet 2 dakika ile kaçırmışım, ama yazmaya başlağımda yorum yoktu.

   2. Said Murat Said Murat

    sağlık olsun :)

 3. Yunus Özen Yunus Özen

  Nice 1000 yazılara Webrazzi. İlk günlerinden beri takip ediyorum. Türkiyede sektörün gözü kulağı durumuna geldi. Arda Kutsal'a bu çalışmayı istikrarlı bir şekilde sürdürerek bugünlere getirdiği için çok şey borçluyuz. Kalitesinden ödün vermeden devam etmesi dileklerimle, her şey için teşekkürler.

 4. internete girdiğimde, ticari faaliyetlerimin, kişisel e-postamın takibinden bile önce, ilk açtığım sayfanın webrazzi olması sanırım bizi nasıl bağımlı hale getirdiğinizin göstergesi. Ayrıca beni webrazziye bağımlı yaptığınız için kınıyorum ve benim gibi çok seçici birini bile kalite ve farkınız ile kendinize bağladığınız için aynı zamanda tebrik ediyorum.

  Webrazzi oluştuğundan beri kalitesini bozmayan ve devamlı arttıran, benim için önemli bir mecra, ayrıca değerli kadronuza tüm çalışan emeği geçen insanlara da özel olarak tebrik etmek istiyorum.

  Teşekkürler webrazzi, iyiki varsın !

 5. Yaşar Acar Yaşar Acar

  Webrazzi'ye yaklaşık 6 ay önce bir arkadaşım sayesinde bağımlı oldum. Benim aradığım, ilgilendiğim bütün haberleri Arda abi ve ekibi sayesinde direk öğreniyorum, dünyadaki gelişmeler olsun, türkiye olsun hepsini ayağımıza kadar getirdiği için teşekkür ediyorum. Milyon dolarlık satışlar, web projeleri, tüm internet yazıları sizleri çok seviyorum. Bıkmadan, kalitesinden ödün vermeyen, üslübu iyi olan Webrazzi'nin 1000. yazısını kutluyorum.

  Daha önceden neden bu siteyi takip etmediğimi düşündükçe üzülüyorum..

  iyi çalışmalar.

  Teşekkürler Webrazzi!..

 6. Ferhat Tuna Ferhat Tuna

  Bana web girişimcisi olmayı hayal ettiren blog...

 7. Mert K. Mert K.

  Gunluk ziyaret ettigim sitelerin basinda basinda gelir. Uluslararasi teknoloji haberleri, ozellikle google, yahoo ve microsoft arasindaki ticari haberleri ele alan yazarlarinin yorumlarini katmaktan cekinmedigi bir blog. Tesekkur ederim Arda bey ve diger yazar arkadaslara boyle bir siteyi Turk kullanicilarina sunduklari icin, sunmakla kalmayip basariyla yonettikleri icin de tabii ki =)

 8. Arda Kural Arda Kural

  Webrazzi'yi çok uzun süredir takip ediyoruZ :)

  Daha önce Arda Bey'e bahsetmiştim, Webrazzi Kariyer sayesinde kız arkadaşıma çok iyi bir reklam şirketinde staj ayarlamıştım :)

  İyi çalışmalar.

 9. Hasan Basusta Hasan Basusta

  Ben de Webrazzi'yi uzun süredir takip ediyordum. 3. senesinde ise katkı sağlamak nasip oldu. Onun için asıl ben teşekkür ederim. Nice 1.000. yazılara inşallah.

 10. Pınar Küçüktepe Pınar Küçüktepe

  Bağımlısıyız, takipçisiyiz, destekçisiyiz. Nice 1000 yazılara :)

 11. Bu 1000 yazidan kaçı sponsorlariniza yönelik bi araştırma yaptınız mı ?

 12. Nice 1000 yazılara...Ancak Arda Bey şöyle bir sıkıntım oluyor benim.Her gün giriyorum ancak her gün yeni yazı olmuyor :))

 13. Mustafa Mustafa

  Uzun zamandan beri takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

 14. Eser Ç. Eser Ç.

  Tabi iyi taraflarının yanında kötü yönlerini de söylememiz gerek. Webrazzi'de hep bir kısır döngü var. Sanırsınız piyasa 25 kişiden ibaret. Hep aynı kişiler hakkında haberler hep onların yeni projeleri hep onların tanıtımları.

  Ayrıca webrazzi'de herşey güllük gülüstanlık. Başarı sansının hiç olmadığı konusunda hemen hemen herkezin ortak fikir sahibi olduğu twitter klonları bile başarılı bulunuyor malesef webrazzi ekibi tarafından. Sebebinin sadece site sahipleriyle olan tanışıklık olduğunu düşündürtüyor bana.(yanılıyor da olabilirim belki konu sıkınıtısı vardır belki başka bir sebeb ama düşündürtüyor işte) 3 yıldır aklımda kalan tek eleştiri ttnet eleştirisiydi. Siteler tanıtılırken yapıcı, ahbab-çavuş ilişkisinden uzak nokta atışlı eleştirilere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Eleştiriler sadece yorumculara bıraklımamalı. Güçlü ve söz sahibi bir webrazzi'ye de bu yakışır.

  Daha nice yıllara..

 15. Nurettin Özdoğan Nurettin Özdoğan

  Ben Webrazzi'yi başından beri takip eden birisi olarak sadece şunları diyebilirim...

  Geçen seneydi... Bir gece sabaha kadar baştan aşağı Webrazzi yazılarını okumuştum. Sabahleyin önemli bir karar vermem için sebepler bulmaya çalışıyordum. Webrazzi'deki yazılar yeterli olmuştu. Tahmin edebiliyorsunuzdur kararımı...

 16. Webrazziyi 1 yıldır takip ediyorum.Şu zamanlarda tarayıcımı açtığımda en çok ziyaret ettiklerim bölümünde webrazzide var.İlk takip etmeye başladığımdan beri bir düşüncem var.Webrazziyi takip eden en genç kişi benim sanırım.

 17. Samet Aras Samet Aras

  Webrazi'yi yaklaşık bir yıldır tanıyorum ve takip ediyorum. İnternet dünyasındaki alım-satım vs gibi birçok önemli gelişmeyi Webrazziden öğrendim. Başka kaynaklardan okuduğum birçok gelişmeyi de Webrazzi nasıl değerlendirmiş diye buraya baktım.

  Türk internet girişimciliğinin tarihi Webrazzi'nin üç yıllık yayın hayatında yazılmış bu 1000 yazıda özetlenmiş. Hangi girişim nasıl başlamış ve hangi aşamalardan geçerek bugüne gelmiş olduğunu Webrazzi'den takip etmek mümkün.

  1000. yazı bir sürekliliği ifade etmesi açısından da çok önemli diye düşünüyorum.

  Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

 18. Çağlar Erol Çağlar Erol

  Arda Webrazzi'yle sektörün çok ihtiyaç duyduğu bir hizmet veriyorsun, ve bunu da çok başarılı bir şekilde yapıyorsun. Nice 1001. yazılara diyorum ben de..

 19. Ali R. Babaoğlan Ali R. Babaoğlan

  Sektörü Webrazzi sayesinde daha hızlı takip edebiliyorum diyebilirim. Nice yıllara, nice yazılara...

 20. Muhammet Ünal Muhammet Ünal

  Girişimci ruhumu webrazzi daha'da körükledi :) açıldığı günden beri takip ediyorum, bir nesile nesile yol gösterdiğini ve bunda Türkiye standartlarının üzerinde başarılı olduğunu düşünüyorum.

  Teşekkürler çok şey borçluyuz.

 21. Gokhan Cetgin Gokhan Cetgin

  webrazzi türkçe içerikli bloglar arasından en takip etmeye deyenlerden birisi gercekten bazı şeyleri örnek almamız gerekirse bu ilk webrazzi olacaktır başarılarınızın devamını dilerim 2000'inci yorumda görüürüz :)

 22. Serkan Serkan

  webrazzi yazı asrı olsa gerek iki yıldır takip etmekteyim yenilikleri dış yabancı kaynaklardan takip edip derleyip türkiye okurlarına sunmanızdan ötürü sizleri canı gönülden kutlarım.

  Web cilerin razilediği tek nokta :)

  Hayatımızdaki yeri webledikce razzilemek üzere her yeni serüvende düşünce tarzı yaratması internet teknolojilerini ve grişimlerini yakınan takip etmeleri , bu takiplerini bizlere sunmaları, örneklemeleri fevkaladenin fefkinseki serivenlere gaz vermekte.

  Yeni yazılarınızı Merakla beklemekteyiz.

  Biraz da istatisliklerden bahsetseniz derim herkes merak ediyordur kaç rss üyeniz günlük okur ayınız nedir gibi bir derleme ve kaç ülkede webrazzi ci vardır gibi düşünceler sargı benii

  yazılarıma burada son verirsen

  saygı ve selamlarımla

  iyi yayınlar

 23. Tanıttıkları çok acayip bağlantı adresleri sayesinde tanıştım. Makaleleri keşfedince de tamamen kuruldum ama sessiz bir okur olarak olarak kenardan izlemeye devam ediyorum.

  Nice binli yazılara!

 24. Zafer Gürel Zafer Gürel

  Arda, başarılarının devamını dilerim. Webrazzi olarak sektörde ciddi bir boşluğu dolduruyorsunuz. 10.000. yazıda da yorum yazmak nasip olur umarım.

 25. Ibrahim Ibrahim

  Sürekli zenginin malının züürtün çenesi yorduğu bir platform diyebilirim. Ama büyük oynayanlar için bir fikir aracı olarakta kullanılabilir. İstatistiki verilerin webmasterler açısından büyük avantajları var.

 26. Hamza Hamza

  aynı heyecanla nice bin yazılara

 27. Thakin Thakin

  Sayın yetkililer,ben arada bir yazıları okuyorum ama tabiki okuduklarım 1000 degil..Fakat maksat yazı olsun millet siteye gelsin diye yazılan kaç yazı var acaba ? ne kadarı bir fındık kabugunu dolduramıcak bir yazı..bize onlardan bahsedin..yinede tebrik ediyorum nice 1000'li yazılara..

 28. Natali Yeşilbahar Natali Yeşilbahar

  Webrazzi = Güncel, anında, yararlı bilgi! :)

  Tüm ekibe teşekkürler!

 29. Erinç Erinç

  Tebrikler! Ozellikle benim gibi uzun suredir yurtdisinda yasayanlara webrazzi inanilmaz bir kaynak olmus durumda. Arda'ya ve ekibine tesekkurler!

 30. Elifin Günlüğü Elifin Günlüğü

  Güzel yorum ve dileklere ek:

  Benim derslerimden birine konu olmuştu. Farklı içeriklere sahip siteler için seçtiğim örneklerden biriydi. Bu yıl da değişmeyecek. Başarılar.

 31. Tebrikler! Ozellikle benim gibi uzun suredir yurtdisinda yasayanlara webrazzi inanilmaz bir kaynak olmus durumda. Arda'ya ve ekibine tesekkurler!

 32. Kerem Çobanoğlu Kerem Çobanoğlu

  size çok şey borçluyum,

  teşekkürler

 33. webrazzi bilgisayarı açtığım zaman internete girdğim anda olmazsa olmazımdır,yani web 2.0 alanında ve girişimcilik alanında mükemmel yazıları takip edilcek güzel bir kurumsal blog bence...