Sadece Kitaplara Yönelik Fiyat Kıyaslama: EnUcuzKitap.com
E-Ticaret

Sadece Kitaplara Yönelik Fiyat Kıyaslama: EnUcuzKitap.com

en-ucuz-kitapWebrazzi'de daha önce  fiyat kıyaslama sitelerine yer vermiştik. Şimdiye kadar incelediğimiz fiyat kıyaslama sitelerinin ortak özelliği ağırlıklı olarak elektronik aletlerin olduğu ama her tür ürünün de bulunabildiği sitelerdi.

EnUcuzKitap ise fiyat kıyaslama konusunda niş bir alanda hizmet vererek, online kitap mağazalarından topladığı fiyat bilgileriyle tüketicilere en uygun seçenekleri sunuyor. Kitap okuma alışkanlığının düşük olduğu ülkemizde, herkesin sığındığı bahane olan "kitapların pahalı olması"  EnUcuzKitap sayesinde belki biraz da olsa ortadan kalkabilir.

Oldukça sade ana sayfasında kitap arama seçeneğinin yanı sıra önerilen, en çok satan, son çıkan ve indirime giren kitaplara da yer veren EnUcuzKitap.com bu sadeliği alt sayfalarında da sürdüyor.

en-ucuz-kitap-karsilastirma

E-ticaret'in belirli bir seviyeye gelme çabası içinde olduğu ülkemizde, özel bir alana odaklanarak sadece kitap satışını seçmek ve bunun üzerine fiyat kıyaslama konusuna odaklanmak EnUcuzKitap.com için niş bir pazar yaratıyor.

Alfa dönemini yeni bitiren site, beta dönemine geçmiş. Şimdilik her sayfası çalışsa da tasarımsal ve işlevsel olarak geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sahip olduğu tedarikçi yani mağaza sayısını genişletir, kitap çeşitliliğini de buna oranla artırırsa, kendi yarattığı alana öncülük ederek başarılı olabilir.

Yorumlar (9)
 1. Açıkçası, kitap fiyatlarının çeşitli alışveriş sitelerinde çok fazla değişeceğini sanmıyorum. Yukarıdaki örnekte de görüleceği üzere, güvenilir bir siteden (müşteri hizmetleri, kargo vb.) 1-2 TL daha fazla vererek almayı tercih ederim.

 2. Özlem Ercan Özlem Ercan

  Güzel bir fikir. Her yerde bulunan pahalı kitapçılara alternatif yaratırsa zevkle kullanırım.

 3. Güzel bir proje. Fakat sitede çıkan reklamlar gerçekten çok endişe verici.

 4. Fiyat Karşılaştırma sitelerine hep özel bir ilgim oldu nedense :)cep telefonu (b2c'lerden gelen isimleri eşleştirmek için çok uygundur) kategorisinden sonra operatörlerin en hızlı ve kolay eşleştirebilecekleri kategoriyi seçmişler. (Ram isimlerini düşünün) yolları açık olsun...

 5. güzel bir proje fakat en önemli kitap siteleri yok maalesef?? o yüzden tutmaz bence.

  1. Sinan Gülebaş Sinan Gülebaş

   Şimdilik olmayabilir. Yemeksepeti.com da işe 20 civarında restoranla başlamıştı.

   Yani güzel işler bir anda olmuyor. Hemen tutmaz dememek lazım. Ha 1-2 yıl geçer, hala önemli kitapçılar sitede yer alamazsa, o zaman malesef iş yapmayabilir.

   (not: site sahibini tanımıyorum)

   Bu arada yabancı bir örneğini görüp Türkiye'de de yapılmasını beklediğim bir modeldi.

 6. YAZININ 2.PARAGRAFINDA NİŞ KELİMESİ VAR?

  "fiyat kıyaslama konusunda niş bir alanda hizmet vererek,"

  BİLGİNİZE,

 7. Tasarım sinemalar.com'dan esinlenilmiş.

 8. Aykut İçöz Aykut İçöz

  Güzel bir düşünce, umarım başarılı olur. Websitesinin gelişmesi gereken alanları zaman içinde hallolacaktır.