iPhone, Commodore 64'ü Kabul Etti!
Teknoloji

iPhone, Commodore 64'ü Kabul Etti!

Daha önce App Store tarafından reddedildiği açıklanan Commodore 64 uygulamasının App Store'a girişine izin verildi. App Store için geliştirme tarafında bazı sorunlar içeriyor olması nedeniyle engellenen efsane Commodore 64 emülatörü, Manomio adlı geliştirici ekip tarafından yenilenerek tekrar gönderilmişti.

Daha önce albümlerini Coldplay gibi internetten ücretsiz dağıtıma açan Nine Inch Nails’in iPhone uygulamasını ardından iPhone uygulaması e-kitap okuyucu  Eucalyptus'u sonradan kabul eden Apple bu defa da Commodore 64'ü traşladıktan sonra AppStore'a aldı. Kendine özgü kod çevrimini Apple'a kabul ettiremeyen uygulama Basic çevriminden muaf bir şekilde Apple'in iznine kavuştu.

Artık Commodore 64 emülatorüne 4.99$ fiyatla sahip olabilir ve Dragons Den, Le Mans, Jupiter Lander, Arctic Shipwreck ve Jack Attack  adlı 5 adet oyunu zevkle oynayabilirsiniz.

Yorumlar (1)
  1. Murat Sönmez Murat Sönmez

    Ne güzel bir haber bu! Benim gibi fosilleşmiş oyuncular için harika bir haber! Hemen alıp deneyeceğim. Le Mans en sevdiğim oyunlardan biriydi.