Coldplay’in son albümü ücretsiz olarak indirilmeye hazır
Arama
Genel

Coldplay’in son albümü ücretsiz olarak indirilmeye hazır

coldplay_lrlrl

Coldplay‘in son konser albümü LeftRightLeftRightLeft” grubun hayranlarına bir hediyesi niteliğinde internet üzerinden ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bugün başlayan dağıtım grubun 2009 yılı boyunca gerçekleştireceği tüm konserlerde CD olarak da paylaşılacak. Ücretsiz indirme seçeneği de aynı şekilde Coldplay’in 2009 yılındaki son konserine kadar devam edecek.

Yapım şirketlerinin çok memnun kalmadığını düşündüğüm bu uygulama müzik endüstrisinin gelecek 5 yıl içinde yüz yüze kalacağı bir gerçeği de yansıtıyor. Birçok şirketin farkında olduğu bu gerçek, hayatımızın ve endüstrinin bir parçası olana kadar da “ne kopartırsak kârdır” mantığında kendi haline bırakılıyor.

Sözü fazla uzatmadan Coldplay’in bu vizyoner ve harika pazarlama yaklaşımını takdir ederek internetin “en yasal” MP3 indirme linkine sizleri yönlendiriyoruz. Coldplay’in LeftRightLeftRightLeft albümünü buradan indirebilirsiniz.

NOT: Sosyal Medya’nın en sosyal sanatçısına duyurulur 😉

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. amarat dedi ki:

  Sosyal medya’nın en sosyal sanatçısı biraz bilgilendirilse Müslüm baba olur.

 2. Vadi Efe dedi ki:

  Albümü indirmeye başladım. PR açısından çok başarılı kesinlikle. Fark yaratacak bir girişim. Coldplay’i zaten beğenirim, fakat son albümlerini dinlememiştim. Şimdi yeni albümlerini dinlemek için bir sebebim oldu böylece.

 3. ali dedi ki:

  Telif haklı ürünlerin kullanılabilmesi için bence bir sistem geliştirilmeli ben bir çalıma başlattım adı Tehos (http://www.eminbilisim.com/tehos.php) artık Telif hakkını ödemek istiyorsam neden Mp3 indirmek korsan olsun?

  saygılarımla.

 4. Alper dedi ki:

  Aslında Türk sanatçılarda da bu akımın görülmesi harika olur.Şimdiden zaten friendfeed kullanıcısı ünlüler görüyoruz.Umarım bunu da görürüz.

  1. Mehmet ALP dedi ki:

   Benzerini Sagopa Kajmer’de yapıyor. Albümlerinin dışında yaptığı ara parçaları resmi sitesinden yayına sunuyor…
   Ayrıca bence Sosyal Medya’yı friendfeed , twitter ile sınırlı tutmak yanlış.
   Sagopa Kajmer 1 yıldan uzun süredir resmi web sitesinde kullanıcılarla parçalarını paylaşıyor,görüş alıyor,yarışmalar düzenliyor…hepsi internet ortamında… http://www.melankolia.com.tr (belki merak eden olur)

 5. WebMaster dedi ki:

  Türk sanatçılarda da bu akımın görülmesi gerçekten güzel olur

Bir Yorum Yazın